RU

Три сценарії розвитку подій в Україні - російський депутат

14.08.2014, 12:48
Три сценарії розвитку подій в Україні - російський депутат - Фото
Борис Вишневський (фото - fedpress.ru)
Поки деякі люди ящиками скуповують дизайнерські футболки з зображенням Путіна, менш заможні спустошують прилавки магазинів і роблять запаси. вважаю, що як тільки у росіян почне крутити в животі, як тільки багато хто зрозуміє, що одним лише співпереживанням ситий не будеш, а телевізор, по якому поширюється так багато брехні, не підключиш до холодильника, рейтинг Путіна одразу ж впаде", - пише на сторінках Sueddeutsche Zeitung депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський.

"Не можна сказати, - продовжує депутат, - що анатомія популярності Путіна особливо складна або суперечлива. Ні. Підтримка мас - а зараз, за даними інституту вивчення громадської думки Левада-центр, Путіна підтримує 87% населення - в основному забезпечена телевізійною пропагандою".

"Зараз у Путіна з'явилася одна проблема: після трагедії з малайзійським літаком глава Кремля опинився у важкій ситуації, вибратися з якої без шкоди для власної популярності він не зможе - незалежно від того, за яким сценарієм розвиватимуться події в Україні", - вважає Вишневський.

А таких сценаріїв три, розмірковує він.

Перший - "повернення назад": Кремль припиняє свою агресію, Росія більше не посилає озброєння і бійців на схід України. Російське телебачення припиняє вшановувати ополченців як героїв. Це, на думку політика, єдиний сценарій, при якому Захід піде на пом'якшення або скасування санкцій. "Однак як прихильники, так і противники президента бачать в такому розвитку подій нечувану образу для Путіна, який, як відомо, ніколи не йде на поступки, - йдеться в статті. - Зрештою, відмова від химери під назвою Новоросія, за яку так голосно агітував Путін, може ознаменувати його політичну смерть".

Другий варіант - це сценарій під назвою "Вперед": Кремль не тільки продовжить свою агресію, а й доведе ситуацію до відкритого вторгнення під прикриттям миротворчої місії. Відповідна термінологія - начебто "примусу до миру" і "захисту російських громадян" - вже була вироблена в ході війни у Південній Осетії в 2008 році. Однак цей варіант, упевнений Вишневський, не закінчиться нічим іншим, як економічною катастрофою для Росії: остаточна й тривала ізоляція країни призведе до того, що життєвий рівень впаде разом з популярністю президента.

Згідно з третім сценарієм, "все залишиться так, як є, тобто в стані неоголошеної війни": Кремль намагатиметься надати сепаратистам статус рівноправних партнерів по переговорам і заморозить конфлікт. На сході України з'явиться схоже з Абхазією політичне утворення. "На мою думку, - пише Вишневський, - саме цей варіант є найбільш імовірним. Але з часом санкції все одно призведуть до гігантських втрат - причому втрат зазнає не тільки російська економіка, але й близькі (і не дуже близькі) друзі Путіна".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини