RU

Третина законопроектів Кабміну мають корупційні ризики, - аналіз

29.08.2013, 15:19
Третина законопроектів Кабміну мають корупційні ризики, - аналіз - Фото
Фото: EPA

З тридцяти законопроектів, зареєстрованих Кабміном у Раді на літніх парламентських канікулах, вісім, тобто третина, містять корупційні ризики. Про це заявили представники Центру політичних студій та аналітики.

Як повідомляє прес-служба центру, голова Комітету ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією
Віктор Чумак зазначив, що, згідно з недавніми змінами в антикорупційному законодавстві, його комітет буде проводити антикорупційну експертизу всіх законопроектів, поданих до Ради. Для цього комітет створив Громадську експертну раду, у повноваженнях якої - проведення громадської антикорупційної експертизи проектів.

Першим результатом залучення громадськості стала експертиза урядових законопроектів, які мають найбільші шанси потрапити на розгляд сесійної зали.

Третина урядових законопроектів, за словами співголови експертної ради та директора ЦПСА Віктора Тарана, несуть у собі ризики у створенні корупційних схем. Перша схема: процедури отримання послуг органів влади ускладнюються, що створює сприятливе середовище для корупції. Друга: у законодавстві залишають правові прогалини, які на практиці громадяни та підприємці будуть погоджувати з допомогою хабарів. І третя: чиновникам даються широкі і нечіткі повноваження, що може призвести до зловживань.

Урядові законопроекти, які аналізувалися, за даними експертів, містять яскраві приклади створення таких схем.

Законопроект №2303 надає Фонду державного майна України широкі і невизначені повноваження щодо допуску на ринок оцінки майна фахівців з оцінки (оцінювачів). "Виникає серйозний ризик того, що дозвіл отримають лише обрані, які встановлять фактичну монополію", - зазначають експерти. На їх думку, це може призвести до зростання цін на квартири і нерухомість.

Законопроект 3102 дає державним інспекторам право припиняти виробництво продуктів харчування. Але підстави і термін припинення не вказуються. Тобто, місцеві чиновники зможуть вимагати хабарі для розблокування роботи компаній. "Це дуже нагадує скандал навколо компанії Дельта Вілмар СНД, коли лейтенант податкової міліції заблокував реалізацію багатомільйонного проекту всесвітньо відомого інвестора", - йдеться в повідомленні.

Проект №3095 передбачає стократний розрив між мінімальним і максимальним розміром штрафів, які можуть накладати чиновники Нацкомісії державного регулювання у сфері енергетики - від 1700 до 170 тис.грн. При цьому законопроект не визначає критерії по вибору розміру штрафу залежно від конкретної ситуації.

Антикорупційна експертиза законопроектів буде тривати протягом всієї роботи парламенту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини