RU

Чи повинна Україна забезпечити російськомовним навчання російською - КМІС

27.02.2020, 16:21
Чи повинна Україна забезпечити російськомовним навчання російською - КМІС - Фото
Фото: pixabay.com

33% опитаних вважають, що держава повинна забезпечити російськомовним громадянам України право отримувати шкільну освіту російською мовою по всій території України. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

40% вважають, що таке право має бути у російськомовних в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України, 24% респондентів - що держава не повинна забезпечувати такого права.

Крім того, 37% опитаних вважають, що держава повинна забезпечити російськомовним громадянам України право спілкуватися з чиновниками російською мовою по всій території України, ще 31% - що в тих областях, де більшість населення цього бажає, але не по всій території України, 28 % респондентів - що держава не повинна забезпечувати такого права.

Натисніть для збільшення

Ілюстрація: КМІС

Опитування проводилося з 21 по 25 лютого методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів, всього було зроблено 1 500 інтерв'ю людей від 18 років. До вибірки не включені території, що тимчасово не контролюються владою України. Похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюються з результатами опитувань КМІС, які були проведені з 15 по 18 грудня, з 22 по 25 листопада, з 4 по 7 листопада, з 9 по 11 жовтня і з 6 по 19 вересня 2019 року.

Читайте також: Українці вважають, що мова - атрибут незалежності: опитування

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини