RU

Transparency: Злочини режиму Януковича залишилися безкарними

06.06.2016, 16:24
Transparency: Злочини режиму Януковича залишилися безкарними - Фото
96c223a36495f62fdc85ce0f4abfbbe5.jpg
Злочини, скоєні  екс-президентом Віктором Януковичем і його оточенням під час правління Україною, повинні бути повторно вивчені і передані до суду в максимально стислі терміни. Про це йдеться в спільній заяві Transparency International Україна, адвокатів Небесної сотні і інших антикорупційних організацій.

"У лютому 2014 року в результаті Революції гідності екс-президент і його найближче оточення втекли за кордон, де успішно ховаються і понині. За час правління Януковича відбувалися масштабні розкрадання державних коштів, і була побудована руйнівна для країни корупційна система", - заявили в організації.

Відзначається, що українське суспільство очікує покарання винних, в той час як західні партнери наклали санкції на активи Януковича та його найближчих соратників.

"Сьогодні вже друга половина 2016 року, а українська правоохоронна система не показала результатів: жодного обвинувального вироку щодо організаторів і чиновників, жоден долар не повернуто державі. Правоохоронна система веде себе пасивно, частіше перебуваючи в ролі спостерігача, кримінальні провадження відкриваються переважно завдяки проактивній позиції громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів", - підкреслили в Transparency.

У зв'язку з майбутнім візитом в Україну голови правління Transparency International Хосе Угаса автори заяви закликали його акцентувати увагу під час зустрічей з українським керівництвом на необхідності покарання представників режиму Януковича і ефективної боротьби з корупцією в Україні в цілому. Transparency представила свої пропозиції Угасу у вигляді п'яти тез:

1. Дії екс-президента і його найближчого оточення вимагають повторного детального вивчення і аналізу на предмет корупційних і економічних кримінальних правопорушень. Наявні розслідування повинні бути якісно проведені і передані до суду в максимально стислі терміни.

2. Відсутність покарання для представників режиму Януковича і самого Януковича підриває віру у верховенство права на початковому етапі формування нових антикорупційних органів. Transparency буде тримати на особливому контролі справи, щодо Віктора Януковича, Олександра Януковича, Юрія Бойка, Олександра Клименка, Віталія Захарченка, Сергія Арбузова, Юрія Іванющенка, Андрія Клюєва, Сергія КлюєваМиколи Азарова, Сергія Курченка, Едуарда Ставицького, Миколи Злочевського.

3. Transparency закликає Генпрокуратуру застосувати інститут спільних міжнародних слідчих груп, залучивши до розслідувань кримінальних правопорушень режиму Януковича слідчих з тих країн, в яких також здійснювалася злочинна діяльність (реєструвалися компанії, витрачалися кошти, отримані кримінальним шляхом). Для підвищення довіри до такої спільної слідчої діяльності, координацію розслідування повинен здійснювати прокурор країни-партнера.

4. Дуже важливо передбачити ефективні механізми перевірки інформації про кінцевих вигодонабувачів (бенефіціарів) юридичних осіб. Україна є однією з перших країн світу, які відкрили реєстр кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб. Розробивши механізми верифікації наданої інформації і покарань за неправдиві відомості, можна довести систему до найвищого рівня ефективності.

5. За останні кілька років були створені якісно нові антикорупційні органи - Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Фактично створюється якісно новий ланцюжок притягнення до відповідальності корупціонерів. Ризикованим місцем в ній є складова судочинства. Transparency закликає створити незалежний антикорупційний суд. У цьому суді повинен бути передбачений спеціальний механізм добору суддів із залученням до конкурсної комісії представників міжнародних організацій і країн-партнерів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини