Transparency подала в суд на ГПУ через "$1,5 млрд Януковича"

21.09.2017, 14:55
Transparency подала в суд на ГПУ через
ca9c1bd6653bc90162ebe42baae8284b.jpg

Transparency International вимагає опублікувати рішення суду, за яким були конфісковані так звані гроші злочинного угруповання Януковича

Українське представництво Transparency International подало судовий позов проти Генпрокуратури, Військової прокуратури сил АТО і ДП Інформаційні судові системи з вимогою оприлюднити вирок суду, за яким були конфісковані $1,5 млрд "злочинного угруповання Януковича". Про це повідомляє прес-служба представництва.

Представництво TI в Україні вимагає скасування незаконних рішень по засекречування даного судового вироку.

ДП Інформаційні судові системи, яке зобов'язано оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, до сих пір не зробив цього. Підприємство посилається на заборону органів прокуратури. В організації стверджують, що Генеральна прокуратура визнала це рішення суду державною таємницею.

"Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини і скільки точно засобів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскаржене" , - кажуть в організації.

Там нагадали, що вже зверталися до українського парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Однак, зазначають в TI, представники прокуратури проігнорували засідання комітету і не з'явилися для обґрунтування своєї позиції народних депутатів.

"Замість цього, українське представництво TI отримало безпідставне звинувачення в "зриві оборонного замовлення "від голови оборонного комітету ВР", - сказано в повідомленні.

Судові засідання за позовом проти ГПУ, військової прокуратури та ДП Інформаційні судові системи проводяться відкрито.

28 квітня 2017 року стало відомо, що Краматорський суд постановив конфіскувати в держбюджет $1,5 млрд, заарештованих на рахунках оточення Януковича.

У червні повідомлялося, що військова прокуратура заборонила публікувати дане рішення "до завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні".

Відповідаючи на питання, що означають "гроші Януковича", які перераховуються до бюджету, і хто ще має до них відношення, генпрокурор Юрій Луценко нагадав , що ГПУ веде справу за статтею 255 (створення злочинної організації), в якій підозрюється Янукович,
Курченко, Клименко, Арбузов, ряд інших впливових осіб минулого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам