Transparency подала в суд на ГПУ через "$1,5 млрд Януковича"

21.09.2017, 14:55
Transparency подала в суд на ГПУ через
ca9c1bd6653bc90162ebe42baae8284b.jpg
Українське представництво Transparency International подало судовий позов проти Генпрокуратури, Військової прокуратури сил АТО і ДП Інформаційні судові системи з вимогою оприлюднити вирок суду, за яким були конфісковані $1,5 млрд "злочинного угруповання Януковича". Про це повідомляє прес-служба представництва.

Представництво TI в Україні вимагає скасування незаконних рішень по засекречування даного судового вироку.

ДП Інформаційні судові системи, яке зобов'язано оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, до сих пір не зробив цього. Підприємство посилається на заборону органів прокуратури. В організації стверджують, що Генеральна прокуратура визнала це рішення суду державною таємницею.

"Transparency International Україна вважає це тривожним сигналом, адже по-перше, суспільство досі не знає, у кого, за які злочини і скільки точно засобів було конфісковано, по-друге, якщо рішення містить технічні недосконалості, то воно зможе бути оскаржене" , - кажуть в організації.

Там нагадали, що вже зверталися до українського парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Однак, зазначають в TI, представники прокуратури проігнорували засідання комітету і не з'явилися для обґрунтування своєї позиції народних депутатів.

"Замість цього, українське представництво TI отримало безпідставне звинувачення в "зриві оборонного замовлення "від голови оборонного комітету ВР", - сказано в повідомленні.

Судові засідання за позовом проти ГПУ, військової прокуратури та ДП Інформаційні судові системи проводяться відкрито.

28 квітня 2017 року стало відомо, що Краматорський суд постановив конфіскувати в держбюджет $1,5 млрд, заарештованих на рахунках оточення Януковича.

У червні повідомлялося, що військова прокуратура заборонила публікувати дане рішення "до завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні".

Відповідаючи на питання, що означають "гроші Януковича", які перераховуються до бюджету, і хто ще має до них відношення, генпрокурор Юрій Луценко нагадав , що ГПУ веде справу за статтею 255 (створення злочинної організації), в якій підозрюється Янукович,
Курченко, Клименко, Арбузов, ряд інших впливових осіб минулого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю