RU

Transparency International: Україні загрожує диктатура і репресії

17.01.2014, 10:10
Transparency International: Україні загрожує диктатура і репресії - Фото
8cf43bb9374bfca3c629068691b78f98.jpg
Організація Transparency International розкритикувала внесені Верховною Радою 16 січня зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів" та до процесуальних законів щодо додаткових заходів по захисту безпеки громадян.

"У разі підписання його президентом України Віктором Януковичем знищить будь-які прояви громадської непокори в Україні, покладе початок репресій і перетворить Україну на диктатуру", - йдеться в прес-релізі організації.

У Transparency International стурбовані змінами в закон "Про громадські об'єднання" і в Податковий Кодекс України, якими парламент офіційно ввів поняття "іноземний агент".

Організація переконана, що під визначення "іноземний агент" автоматично потрапляють всі організації, які захищають в Україні будь-які реформи - від антикорупційної або податкової до освітній або аграрної.

"Transparency International - міжнародна антикорупційна організація, яка отримує фінансування з-за кордону. Значить ми - іноземні агенти. Ми збираємо декларації міністрів, губернаторів і мерів, моніторимо їх спосіб життя. Значить - займаємося наклепом. Ми впливаємо на антикорупційні реформи в Україні . Значить - займаємося політикою і є небезпечними екстремістами", - зазначив виконавчий директор компанії Олексій Хмара прийняті Верховною Радою зміни до законодавства.

"Ми будемо робити все можливе, щоб Янукович закон ветував. А Рада не змогла його повторно прийняти. Це завдання не тільки для Transparency International, а для всього громадянського суспільства України. Адже зараз відбувається чіткий наступ на свободу кожного активного громадянина. Якщо закон підпише Янукович, вже наступного дня міліціонери будуть мати юридичні підстави закрити всіх учасників Євромайданів і просто перехожих. Або оштрафувати на кілька тисяч гривень кожного" , - додав він.

Transparency International Україна закликає міжнародне співтовариство вимагати від Януковича ветувати законопроект і гарантувати українцям неухильне дотримання громадянських прав і свобод.

Нагадаємо, вчора провладна більшість у Верховній Раді, крім держбюджету на 2014 рік, ухвалила низку законів без обговорення. За ці закони голосували відразу за основу і в цілому. Голосували без електронної системи - підняттям рук.

Зокрема, Верховна Рада України ввела в законодавство поняття "іноземного агента" і посилила оподаткування по відношенню до організацій, що підпадають під це визначення.

Читайте також - Надзвичайний стан в профіль: 10 законів, які змінюють Україну

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини