RU

Transparency International: У справі "великих риб" прогресу немає

23.05.2017, 13:57
Transparency International: У справі
Юрій Луценко

Керівництво Transparency International не змогло отримати від генерального прокурора України перелік розслідуваних ГПУ справ про корупцію. Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив голова правління Transparency International Хосе Угас, передає кореспондент LIGA.net.

"Ми попросили у Юрія Луценка список розслідувань справ про корупцію, які веде ГПУ, однак він не зміг нам такий перелік надати", - сказав Угас.

За словами Угаса, він отримав від генпрокурора Юрія Луценка запевнення, що ГПУ найближчим часом відкриє публічний доступ до реєстру таких розслідувань, щоб забезпечити громадський контроль за їх прогресом.

Угас зазначив, що в боротьбі з корупцією Україна зробила кілька важливих кроків, але справжнім результатом мають стати вироки у справах "великих риб", а тут прогресу поки немає. "Занадто багато часу згаяно. Створюється враження, що влада не усвідомлює цього", - сказав він.

На думку Угаса, не є принциповим, чи буде виносити вироки у таких справах спеціалізований антикорупційний суд або окрема палата Верховного суду - важливо, щоб вироки взагалі почали виноситися.

"В Україні зберігається дуже високий рівень безкарності для корупціонерів, і влада зобов'язана виділяти більше ресурсів для вирішення цієї проблеми", - наголосив він.

Навіть в справі проти Януковича правоохоронним структурам, на його думку, не вдалося домогтися відчутних результатів: не було забезпечено не тільки повернення викрадених ним активів, але й рішення про його міжнародний розшук.

Він також нагадав, що Луценко пообіцяв серйозний прогрес у справах проти Курченка і Азарова.

Угас зазначив, що за останній рік не тільки не вжито обов'язкових з його точки зору заходів (наприклад, законодавче наділення НАБУ правом самостійно, а не через СБУ, отримувати в суді санкцію на прослуховування телефонних розмов чиновників), але й значно посилився тиск на недержавні структури.

Він також розкритикував поправки до закону, які зобов'язують активістів громадських організацій подавати декларації нарівні з чиновниками.

"Ми в TI не бачимо проблеми в тому, щоб публікувати джерела коштів - ці дані давно публікуються на нашому офіційному сайті. Однак вимагати того ж від громадських активістів ми вважаємо неприпустимим. Цілком очевидно, що в цьому випадку ми маємо справу зі спробою їх залякування" , - заявив Угас.

Генеральний прокурор Юрій Луценко виступить перед народними депутатами в залі засідань Верховної Ради і відповість на їхні запитання завтра, 24 травня, о 12:30.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини