Transparency International: Кабмін імітує боротьбу з корупцією

15.07.2015, 14:24
Transparency International: Кабмін імітує боротьбу з корупцією - Фото
Фото: ti-ukraine.org

За словами юристів Transparency International, уряд припустився низки порушень при створенні Нацагентства з питань запобігання корупції

Transparency International (ТІ) звинувачує уряд в імітації боротьби з корупцією. Про це сьогодні перед засіданням суду за позовом ТІ до Кабінету міністрів повідомив юрист організації Дмитро Кузін, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"На яке питання ми хочемо дати відповідь - чи дійсно уряд хоче боротися з корупцією чи він імітує боротьбу? Поки що, на жаль, ми повинні констатувати, що це імітація", - сказав він.

Кузін додав, що в ініціативних зборах Національного агентства з питань запобігання корупції мали брати участь тільки ті громадські організації, у яких є досвід антикорупційної боротьби строком більше року, і надати комісії документи, які це підтверджують. Але, за словами представника ТІ, цією умовою було знехтувано. За його словами, у більшості з 51 громадських організацій, які подали заявку, не було жодної згадки про антикорупційний досвід.

"Були також порушення по процедурі формування Нацагентства з питань запобігання корупції та з ведення нормативних актів. Кабмін видав два нормативні акти, які ми оскаржимо - це постанова Кабміну, якою були внесені зміни до положення про проведення конкурсу, і друге - це розпорядження Кабміну про затвердження складу конкурсної комісії", - сказав він.

Юрист додав, що, відповідно до закону, до складу цієї комісії повинні входити вісім членів, але, стверджує він, уряд прийняв постанову, що до складу такої комісії може входити шість осіб. "Кабмін фактично виключив з комісії представника від Верховної Ради, в результаті також призупинив свої повноваження в цій комісії представник президента", - сказав він.

"Кабмін робить все, щоб перейти на особистості, заполітизувати даний процес", - додала юрист ТІ Софія Ковач.

У свою чергу, заступник міністра Кабінету міністрів Роман Греба вважає, що жодних порушень закону в даному випадку урядом не було допущено. "Про це добре відомо позивачеві, він не наводив жодних аргументів, які б свідчили про порушення законних вимог", - сказав він.

Крім того, Греба нагадав, що створення Нацагентства з питань запобігання корупції є однією з умов Європейського Союзу для отримання в подальшому Україною безвізового режиму, а позов ТІ затягує створення цього агентства.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам