RU

Transparency International: В Україні всі питання вирішуються в одному кабінеті

14.06.2011, 16:52
Transparency International: В Україні всі питання вирішуються в одному кабінеті - Фото
a94a50cc2c71220527d06d9fcaa6c68c.jpg

Transparency International: В Україні всі питання вирішуються в одному кабінеті

Українській владі треба навчитися прислухатися до того, що кажуть у світі. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив глава представництва Transparency International в Україні Олексій Хмара, коментуючи звіт міжнародної правозахисної організації Freedom House "Сигнал тривоги: на захист демократії в Україні", в якому виражається стурбованість концентрацією влади в Україні у руках Партії регіонів.

"Оцінки Freedom House, безумовно, справедливі. Я не знаю випадків, коли б ця організація допускала у своїх роботах які-небудь помилки. Саме тому наша організація Transparency International використовує дані Freedom House як одне з джерел при складанні своїх щорічних звітів по всьому світу", - наголосив Хмара.

Коментуючи домінування Партії регіонів в Україні, він зазначив, що не має значення, як називається політична сила, яка перебуває при владі. "Справа в іншому. Якщо розглянути роботу правоохоронних органів в Україні, то ми бачимо заяву пана Пшонки, який у своїй першій публічній промові заявив, що буде повністю виконувати волю президента щодо того, як в Україні має здійснюватися дотримання законності у поточній політичній ситуації", - нагадав Хмара.

Крім того, за його словами, не один раз на адресу керівництва МВС і СБУ виражалися претензії з боку журналістів щодо корупційних дій у цих відомствах і політичній зацікавленості їхнього керівництва.

"Якщо ми подивимося центральну владу, то побачимо, що вона на 90% складається з представників однієї політичної сили. Це свідчить про те, що той так званий механізм заборони і противаг, який Кучма довго розробляв, не діє, тому що люди, які повинні були б один одного контролювати, сьогодні збираються в одному залі і вирішують, як далі вони будуть управляти країною", - зазначив Хмара.

Загалом, за словами представника Transparency International в Україні, будь-яка країна, яка себе поважає, хоче бути членом авторитетних міжнародних об'єднань, таких як Рада Європи, ОБРЄ, різних економічних форумів. "Напевно, надто неприємно, коли з тобою не хочуть навіть поруч сідати. Одна з можливих втрат, яка може чекати Україну від подібних доповідей, полягає якраз у тому, що жодна країна, яка себе поважає, не захоче мати справи з нинішньою українською владою", - зазначив він.

"Можна говорити, що у багатьох країнах є двопартійна система. Але якщо брати приклад, допустимо, США, то система інститутів там працює ефективно незалежно від політичних сил. Генпрокурорі США абсолютно байдужі політичні сили - він не звертає уваги, хто у влади", - каже Хмара.

Крім того, за його словами, критика з боку таких організацій, як Freedom House, може вплинути і на економічні взаємовідносини України із Заходом. "Зрозуміло, східному капіталу часом легше домовлятися з режимами, ніж з демократичною владою. Але якщо Україна зацікавлена у наближенні до демократичних стандартів, то їй необхідно навчитися прислухатися до доповідей міжнародних інституцій", - резюмує представник Transparency International в Україні.

Олексій Хмара: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини