RU

"Transparency International": Нардепи злякалися власної тіні

22.12.2010, 12:55
aba3e9972034a0378949c1fee6a8b93f.jpg

"Transparency International": Нардепи злякалися власної тіні
У міжнародній антикорупційній організації "Transparency International" вважають, що скасування в Україні антикорупційного законодавства на користь ініціатив Президента Віктора Януковича (на фото) викликано бажанням глави держави персонально впливати на політику в цій сфері.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі контактної групи "Торо", на думку організації, на практиці скасування Верховною Радою пакету антикорупційних законів означає повернення до "морально застарілого і беззубого Закону "Про боротьбу з корупцією" в редакції далекого 1992 року". "Скасувавши антикорупційні закони і поставивши на розгляд аналогічний закон від Віктора Януковича, депутати злякалися власної тіні", - йдеться у заяві організації.

"Найгіршою у цій ситуації є фактична втрата Україною власної репутації у міжнародних антикорупційних колах. Адже, скасувавши антикорупційні закони, Україна ще більше віддалилася від виконання своїх зобов'язань перед GRECO (Група країн Ради Європи проти корупції) і OECD (Організація економічного співробітництва і розвитку) - двох найавторитетніших міжнародних форумів, які займаються питаннями доброчесності, членом яких є і Україна", - сказано у повідомленні.

До того ж в організації зазначають, що президентський законопроект на 80% повторює скасований пакет законів. "Реальна причина скасування законів полягає у бажанні Президента максимально впливати на державну антикорупційну політику. Адже президентський законопроект передбачає фактичне позбавлення Кабінету Міністрів України і профільного парламентського комітету будь-яких функцій у координації антикорупційної політики з їхньою передачею визначеному Президентом спеціальному органу. Згідно із законопроектом В.Януковича антикорупційну стратегію відтепер розробляє безпосередньо Президент України, а виконання буде координувати Національний антикорупційний комітет або аналог цього органу", - йдеться у заяві.

Крім деяких плюсів, які є у законопроекті Президента, є і багато недоліків, головний з яких полягає у тому, що законопроект не містить "навіть згадок про санкції за вчинення корупційних дій юридичними особами (зокрема компаніями)". "Така позиція Президента фактично суперечить вимогам Конвенції ООН проти корупції, ратифікованої Україною ще у 2006 році. Також Президент виступає проти проведення будь-яких спеціальних перевірок щодо близьких осіб публічних службовців і кандидатів на працевлаштування до органів влади, одинаково як і проти сповіщення будь-якої інформації, включно з деклараціями їхніх прибутків і витрат, що є корпоративними правами і тощо щодо близьких осіб", - йдеться у заяві "Transparency International".

"Президент вважає, що саме він має одноосібно визначати порядок здійснення спеціальних перевірок стосовно окремих категорій осіб, (на відміну від попередньої редакції, коли таке рішення приймав колегіальний орган - Кабінет Міністрів України). Також законопроект Президента фактично вважає доцільним збереження практики позабюджетного фінансування органів влади і правоохоронних органів", - стверджують в організації.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України скасувала антикорупційні закони і включила до порядку денного президентський антикорупційний законопроект.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин >>>
Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини