RU

Трамп пропонує замінити військову допомогу Україні кредитом - WSJ

22.05.2017, 10:23
Трамп пропонує замінити військову допомогу Україні кредитом - WSJ - Фото
Дональд Трамп (фото - EPA)

Президент США Дональд Трамп на цьому тижні має намір запропонувати Конгресу замінити військову допомогу низці іноземних держав кредитами. У разі схвалення парламентом десятки країн світу, в тому числі Україна, будуть позбавлені безоплатної допомоги на оборонні потреби на загальну суму $1 млрд, повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на чиновників Держдепартаменту.

Згідно із службовою запискою зовнішньополітичного відомства США, крім України, зміни можуть торкнутися також Пакистану, Тунісу, Лівану, Колумбії, Філіппін і В'єтнаму.

Водночас WSJ повідомляє, що в бюджеті США на 2018 рік будуть збережені дотації на оборонні потреби Ізраїлю ($3,1 млрд), Єгипту (близько $1,3 млрд) та Йорданії (близько $350 млн). Військова допомога Пакистану буде скорочена з $265 млн до $100 млн.

Як наголошується в службовій записці Держдепу, американські чиновники вважають, що без такої допомоги країни-партнери, найімовірніше, "або не будуть розвивати/підтримувати (оборонний) потенціал, або ж звернуться до інших держав (наприклад, до Росії, Китаю) з проханням про допомогу".

Також у зовнішньополітичному відомстві зазначають, що переважна більшість країн або не захоче брати пропоновані адміністрацією Трампа кредити, або не буде відповідати критеріям.

Крім того, в Держдепартаменті вважають, що відмова США від програми військової допомоги позначиться на здатності України розгортати протимінометні радари, які є "важливим питанням" в боротьбі проти підтримуваних Росією бойовиків, пише видання.

5 травня 2017 року повідомлялося, що Трамп затвердив консолідований проект державного бюджету в розмірі $1,1 трлн на 2017-й фінансовий рік, який передбачає, зокрема, не менше $560,465 млн Україні, а також $150 млн в рамках ініціативи допомоги Україні в сфері безпеки. 

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини