RU

Топ-10 власників кримських пляжів за версією журналістів

13.08.2013, 18:00
Топ-10 власників кримських пляжів за версією журналістів - Фото
Кооператив Чехово (фото - investigator.org.ua)
Перше місце в списку  Центру журналістських розслідувань, який вони підготували на основі своїх розслідувань, зайняла родина президента  Віктора Януковича. У розпорядженні президента - чотири держдачі і резиденції з закритими пляжами, а також володіння в Севастопольській зоні.

Крім того, в ялтинському селищі Відрадне (Массандра) знаходиться вілла, відома в народі як Чайний будиночок, побудована на вилучених у інституту Магарач землях. Орендує дві ділянки землі під дачею фірма Пансіонат сімейного типу, заснована структурами, близькими до сина президента Олександра Януковича. Цій же фірмі Радмін Криму в свій час віддав на березі моря майже гектар. Без урахування прибережних зон в Балаклаві і Батілімане структури, пов'язані з родиною президента, орендують у Відрадному пляжну зону площею не менше 1, 77 гектара.

Друге місце рейтингу займає Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, структурами яких орендується пляжна зона загальною протяжністю берега в 688 метрів.

На третьому місці -  Рінат Ахметов. Його структури орендують пляжі загальною довжиною в 505 метрів морського берега.

На четвертому місці -  Віктор Медведчук, який опосередковано - через дві київські, одну лондонську і три кіпрські компанії - володіє ТОВ Інвестиційна компанія Спорт-Тур. Сімеїзька селищна рада продала Спорт-Туру прибережну ділянку площею в 1,2 гектара. У зсувних, дружина Медведчука - телеведуча Оксана Марченко орендує пляж довжиною в 46 погонних метрів.

На п'ятому місці - Костянтин Григоришин. Через свої структури використовує 433 метра пляжних територій Південнобережжя.

На шостому місці - спікер кримського парламенту Володимир Константинов, який створив будівельну компанію Консоль-ЛТД.

На сьомому місці - родина Миколи Азарова. Родині прем'єра належить пляжна зона біля набережної Гурзуфа. Є у сім'ї і власність з доступом до моря - в кооперативі Чехово на однойменному мисі у Форосі. Кооператив заснували сам Азаров, його дружина Людмила і син Олексій і ще п'ятеро фізосіб, за допомогою чого отримали землю під забудову. І це аж ніяк не маленька ділянка в дикому місці, як заявляв прем'єр, а справжнісіньке царське село. Те, що берегова смуга мису також знаходиться в оренді у дачного кооперативу Чехово, журналістам підтвердили в Фороському селищній раді. Але точну площу обгородженій прибережної смуги називати відмовилися.

На восьмому місці -  Вадим Новинський, обраний депутатом Верховної Ради в Севастополі. Він став опосередкованим користувачем більше півкілометра пляжної смуги Судака. Туристсько-оздоровчий комплекс Судак через п'ять офшорних компаній з Британських Віргінських островів і Кіпру афілійований зі Смарт-груп Новинського. У користуванні структур олігарха і пляж Схід.

На дев'ятому місці -  Василь Хмельницький. В Алупці його структури використовують пляжну територію протяжністю близько 400 метрів.

Замикає десятку найбільших господарів кримських пляжів російський олігарх і власник Національної резервної корпорації Олександр Лебедєв. У розпорядженні олігарха пляжів на 358 метрів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини