RU

Томос ПЦУ - законний. Патріарх Румунії не поїде на зустріч РПЦ

14.02.2020, 12:58
Томос ПЦУ - законний. Патріарх Румунії не поїде на зустріч РПЦ - Фото
Томос про автокефалію (фото - прес-служба президента)

Румунська православна церква заявила, що вважає законним надання автокефалії українській церкві, а патріарх Румунії не поїде на зустріч церков в Аммані, на якій наполягає РПЦ. Про це повідомляє ресурс Ромфеа.

Синод Румунської церкви прийшов до висновку, що він "від початку згоден із наданням автокефалії, але між Вселенським і Московським патріархатами повинен бути досягнутий консенсус". При цьому слова "Україна" і "ПЦУ" не згадуються, мова йде тільки про автокефалію.

Румунська церква вирішила направити делегатів на Всеправославну зустріч з "українського питання" в Аммані, яка пройде в кінці лютого з ініціативи Єрусалимського патріарха Феофіла.

"Участь Румунської церкви виправдана тим фактом, що всі автокефальні церкви несуть відповідальність за спільну роботу для збереження єдності і євхаристійного спілкування, як того вимагає Святе Євангеліє Христове", - йдеться в заяві Синоду.

У той же час Синод в Бухаресті прийняв рішення, що Румунська церква братиме участь у всеправославному процесі через єпископів, а не через свого патріарха Данила.

Читайте також: Провал Кирила і Путіна. Як РПЦ плела велику змову проти України і зазнала фіаско

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини