Томос про автокефалію УПЦ: навіщо Новинський їздив до Туреччини

Томос про автокефалію УПЦ: навіщо Новинський їздив до Туреччини - Фото
09.08.2018, 16:36

За даними військових експертів, спонсор Української православної церкви Московського патріархату зустрічався з главою МЗС Туреччини

Народний депутат від Опозиційного блоку і спонсор Української православної церкви Московського патріархату Вадим Новинський переконував офіційну Анкару протидіяти процесу надання томосу про автокефалію українській церкви. Про це йдеться у зведенні групи Інформаційний спротив.

За даними групи ІС, в ході його неформальної зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, що відбулася в Туреччині 1 червня 2018 року, Новинський намагався переконати офіційну Анкару в необхідності реалізації плану протидії процесу отримання томосу про автокефалію УППЦ.

Читайте також: Московський патріархат і томос Києву: як РПЦ стала автокефальною

"Неформальну зустріч організував один з топ-менеджерів підприємства, яке належить Новинському, через свій бізнес-контакт в Туреччині. Організаторами та учасниками зустрічі були поки невстановлений контакт Новинського в Анкарі і власник готелів Літторс (місто Аланія, - ред.) Мустафа Кемаль Хальяла, що представляє округ, з якого в турецький парламент був обраний Чавушоглу", - наголошується в повідомленні.

В ІС уточнили, що "Новинському не вдалося переконати турецьких чиновників вплинути на позицію Фанара".

22 квітня Вселенський патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

Читайте також: Томос про автокефалію УПЦ: Новинський загрожує громадянською війною