RU

Томос: Клімкін запідозрив, що заяву РПЦ написали в ФСБ

13.09.2018, 11:55
Томос: Клімкін запідозрив, що заяву РПЦ написали в ФСБ - Фото
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко / LIGA.net)

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що текст "істеричної" заяви Синоду Російської православної церкви про призначення Вселенським патріархом Варфоломієм своїх екзархів в Україні, можливо, був написаний спецслужбами РФ. Про це він заявив у себе в Facebook.

"І щось мені це дуже нагадує. Занадто далекою є тональність та стиль цього "маніфесту ображених" від церковної мови. Здається мені, що над текстом, не знімаючи ряс, добре попрацювали люди в сірих костюмах", - пише глава МЗС.

Читайте також: РПЦ загрожує Вселенського патріархату розривом відносин

За його словами, церковні справи - це справи вірян, а в Москві "звикли залякувати репресіями" за "антиканонічні" діяння (чи, може, антирадянські?") та посилатися на "волю єпископату УПЦ МП".

"І спадає на думку теза про "Москву як Третій Рим". Рим - це, на щастя, Рим, а Москва - це, на жаль, Москва. Як добре, що час все розставляє по місцях, Рим і Фанар - центри тяжіння, місця сили і символи віри, а в Москві досі вірять, що силою можуть змусити тяжіти до неї. Так віра та серце не працюють", - підкреслив Клімкін.

Читайте аналітику: Московський патріархат і томос Києву: як РПЦ стала автокефальною

У квітні 2018 року президент Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію УПЦ. Константинополь почав необхідні для цього процедури.

На початку осені Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася тим, що рішення прийняли без погодження з патріархом Кирилом і митрополитом Онуфрієм. У Росії вважають подібні дії Варфоломія "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

В УПЦ МП заявили, що хочуть скликати свій Собор через екзархів Варфоломія.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини