RU

Томенко: Влада здійснила замах на професію журналіста

18.09.2012, 16:15
Томенко: Влада здійснила замах на професію журналіста - Фото
Микола Томенко
Криміналізація відповідальності за наклеп в умовах корумпованої держави - це замах на професію журналіста. У цьому впевнений народний депутат-бютівець Микола Томенко, про що він заявив сьогодні журналістам.

"На мою думку, коли ми живемо в корупційній країні, країні, де немає правосуддя, це становить небезпеку для журналіста і це становить небезпеку для професії. Якщо хочете - це замах на професію, оскільки кожен буде сидіти і думати, як це сформулювати більш м'яко, оскільки знайдеться людина, яка заплатить суду і доведе, що це свідомо (неправдива інформація, - ред.)", - сказав Томенко, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Також Томенко звернув увагу на те, що такі категорії як явний наклеп або тяжкі наслідки - це оціночні категорії, і їх застосування може залежати від можливості позивача вплинути на суд. Таким чином, за словами Томенка, криміналізація даного правопорушення небезпечна.

Томенко підкреслив, що поширення свідомо неправдивої інформації, безумовно, є правопорушенням, і людина або видання, які її  поширили, повинні вибачитися, написати спростування, в крайньому випадку - заплатити штраф. "Але це не злочин. Це правопорушення. Принципова відмінність цивілізованого європейського медіа-права полягає в тому, що є різниця між кримінальним злочином і правопорушенням. Тепер Журавський (автор законопроекту, - ред.), Партія регіонів, на жаль, і комуністи, і Блок Литвина, які проголосували, погодилися з тим, що це кримінальний злочин", - додав він.

Нагадаємо, сьогодні парламентська більшість підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає позбавлення волі на три роки за наклеп.

Досьє на Миколу Томенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини