RU

Томенко не очікував, що Азаров стане обличчям ПР на виборах

27.08.2012, 14:37
Томенко не очікував, що Азаров стане обличчям ПР на виборах - Фото
Микола Томенко

Народний депутат від Батьківщини Микола Томенко здивований першими діями Партії регіонів на парламентських виборах. Про це він заявив сьогодні під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net.

Оцінюючи перший місяць виборів, Томенко зазначив, що радикальних несподіванок немає. "Але дивує Партія регіонів. По-перше, ключова публічна фігура виборчої кампанії, всупереч попереднім прогнозам - Микола Азаров (а не, скажімо, Сергій Тігіпко та інші представники нової хвилі, як передбачалося)", - сказав він.

Другий момент, на який звернув увагу Томенко - те, що влада, від президента Віктора Януковича до дрібних чиновників райадміністрацій, виступила в ролі агітаторів і не збирається виконувати обіцянку глави штабу ПР, секретаря РНБО Андрія Клюєва, про те, що як мінімум кандидати в депутати - чиновники підуть у відпустку.

"По-третє, в абсолютній більшості областей офіційні представники Партії регіонів - швидше дублери, а не головні гравці виборчого процесу. Якщо передбачалося, що шляхом самовисування у фракцію Партії регіонів нового скликання будуть йти тільки в Західній Україні, то попередні аналізи свідчать про те, що як мінімум Київ і Центральна Україна використовують цей принцип. Офіційно від Партії регіонів йдуть маловідомі партійні діячі або партійні клерки, а самовисуванцями - мільярдери або реальні кандидати, на яких повністю працює влада", - додав Томенко.

Що стосується інших особливостей виборчого процесу, то Томенко назвав механізми прямого або непрямого залякування людей, особливо в сільській місцевості. "Для цього обрано два методи: перший - різні роздачі продуктів, що передбачають фіксування паспортних даних і підпису людини, другий - "оригінальне" роз'яснення дії закону про відеоспостереження. В результаті завдання місцевої влади, особливо голів сільських рад - переконати, особливо пенсіонерів, що влада буде знати, як вони будуть голосувати", - сказав Томенко.

За його словами, в іншому перший місяць пройшов більш-менш традиційно для українських виборів.

Досьє на Миколу Томенка

Інші питання та відповіді Томенка на них - на сторінці інтернет-конференції
 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини