RU

Томенко не пов'язує працездатність Ради з існуванням коаліції

13.10.2008, 12:18

Недієздатність парламенту, в якому немає коаліції, не є причиною для його розпуску, оскільки без коаліції парламент VI скликання прийняв майже стільки ж законів, скільки і протягом перших двох сесій. Про це під час прес-конференції заявив заступник Голови ВР Микола Томенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М. Томенко зазначив, що в період роботи третини сесії парламенту VI скликання було прийнято 185 постанов ВР України, 25 законів про ратифікації, крім того, 36 законів України загалом, 23 закони у першому читанні, трьома законами було подолано вето Президента. З ухвалених законів Президентом підписано 21 закон про ратифікації, з них 4 закони ветовані Президентом, 3 повторно ветовані Президентом і згідно з одним законом повторне вето Президента не подолано.

За словами М. Томенка, підтримка Президентом законів, проголосованих парламентом, який, на думку Президента, "зраджує народ", свідчить про те, що або в країні є два Президенти, один з яких критикує Верховну Раду, а другий підписує проголосовані нею закони, або ж Президент у державі один, однак, він говорить одне, а робить абсолютно інше.

"Така парадоксальна ситуація дуже складно піддається раціональному аналізу, однак це вказує або на те, що Президента не знайомлять з текстами і хтось замість нього їх підписує, а сам Президент залишається на позиції, що ці закони шкідливі для українського народу, або Президент вважає, що ці закони корисні для народу України, а хтось у цей час переконує Президента, що, незважаючи на те, що ці закони корисні, парламент необхідно розпустити, тому що це дасть Президенту преференції на наступних президентських виборах", - зазначив М. Томенко.

На думку віце-спікера, спроби прив'язати неефективний парламент до існування або неіснування в парламенті коаліції – повний абсурд. Оскільки "за Конституцією і чинним законодавством ніхто не зобов'язує депутатів у форматі коаліції або не у форматі коаліції", - наголосив він.

Нагадаємо, дія Указу Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів" № 911/2008 припинив окружний адміністративний суд Києва. Представники Секретаріату Президента подали апеляцію щодо цього рішення до апеляційного суду Києва.

Досьє на Миколу Томенка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини