RU

Томенко констатує зрив сценарію щодо ліквідації парламенту до президентських виборів

10.10.2008, 12:20

Сьогоднішнє засідання парламенту підтверджує, що Верховна Рада VI скликання легітимна. У цьому впевнений заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко. Про це він заявив сьогодні в інтерв'ю журналістам.

"Дуже багато радників Президента і політиків, які хотіли б жити в Україні без парламенту, переконували, що після опублікування Указу Президента парламент не зможе збиратися на засідання і приймати рішення", - сказав віце-спікер, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

На думку М. Томенка, така позиція повинна була б забезпечити реалізацію спекулятивної стратегії на ліквідацію парламенту до президентських виборів. У такому випадку, за його словами, парламент не міг би приймати рішення, уряд тільки виконував би свої обов'язки, а єдиним повноправним легітимним органом у країні був би президент.

Водночас за словами М. Томенка, після того, як Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк сьогодні відкрив і закрив пленарне засідання, стало очевидним, що парламент діє відповідно до 90-ої статті Конституції України і повинен припинити свої повноваження з першого дня роботи Верховної Ради наступного скликання.

М. Томенко також звернув увагу на те, що якщо виникне необхідність відкоректувати бюджет, відреагувати на яку-небудь фінансову або геополітичну ситуацію, парламент зможе в будь-який момент зібратися і прийняти будь-яке рішення. "Добре, що сьогодні перемогла повага до Конституції і здоровий глузд, і в Україні продовжує діяти український парламент", - зазначив М. Томенко.

Нагадаємо, 9 жовтня Президент України підписав Указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів".

Досьє на Миколу Томенка>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини