RU

Томенко хоче терміново змінити закон про місцеві вибори

28.07.2010, 15:12

БЮТ пропонує скликати позачергову сесію Верховної Ради або почати роботу 7 вересня, відразу після відкриття сьомої сесії, щоб вже до 11 вересня внести зміни до закону про місцеві вибори. Про це на прес-конференції повідомив віце-спікер Микола Томенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Томенко уточнив, що до підписаного Президентом закону про місцеві вибори зараз є три групи зауважень. Перша - політична, що стосується змішаної системи виборів. Друга - правова, щодо заборони самовисування на посаду мерів, а також до обов'язкової вимоги про реєстрацію місцевих відділень партій за 365 днів до виборів. Третя група зауважень техніко-нормативна - полягає у неузгодженості в тексті документа.

М.Томенко наголосив, що якщо до 11 вересня до закону не буде внесено зміни, це створить колапс виборчого процесу. У зв'язку з цим він хоче скликати позачергову сесію Верховної Ради, - але ця пропозиція має сенс тільки при згоді представників коаліції, оскільки рішення щодо документа треба буде прийняти більшістю голосів. "Я виступаю з такою ініціативою, щоб ми на політичному рівні провели консультації з всіма фракціями, які представляють сьогоднішній парламент і, можливо, наприкінці серпня провели б таку позачергову сесію. Якщо ми не зможемо вчинити правильно, будемо робити як завжди", - сказав він.

Як ще один варіант розв'язання проблеми М.Томенко пропонує почати роботу у пленарному режимі 7 вересня, відразу після урочистого відкриття сьомої сесії Верховної Ради: "Такий шлях можливий, якщо до 7 числа у нас буде на політичному, правовому і експертному рівнях узгодження всіх змін. Тоді не буде конфлікту у сесійній залі. Ми відразу внесемо зміни, проголосуємо в першому і у другому читанні, експерти допрацюють, ми віддаємо Президенту, Президент має підписати не пізніше 9 числа, а 10-го це має бути обнародувано в "Голосі України". Тоді 11 вересня ми починаємо нормальну підготовку до виборів".

"Якщо ми цього не зробимо, виникає патовая ситуація, коли зі стартом виборчої кампанії 11 вересня ЦВК і виборчі комісії не знають, що їм робити. Не тому, що вони погані, а тому що закон такий", - сказав віце-спікер.

За його словами, в будь-якому разі до переговорів на експертному рівні щодо внесення змін до закону про місцеві вибори треба братися вже зараз. М.Томенко закликав всі політичні сили делегувати своїх представників до такої робочої групи.

Нагадаємо, вчора Президент Віктор Янукович підписав Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів", який прописує нові "правила гри" на місцевих виборах.

Микола Томенко: біографія і добірка новин>>>
Місцеві вибори - 2010: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини