RU

Томенко: елітні пенсії можна було скасувати ще 4 роки тому

24.02.2009, 12:21

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко упевнений, що елітні пенсії можна було ліквідувати ще в 2005 році. Ініціатором цього процесу виступили сам М.Томенко як Віце-прем'єр-міністр з гуманітарних і соціальних питань та Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Перешкодила реалізації цих планів позиція команди Президента, - уточнив він.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі народного депутата, законопроект, запропонований урядом Ю.Тимошенко в 2005 році, пропонував встановити максимальну пенсію у розмірі, який не має перевищувати 10 мінімальних пенсій. Однак в Конституційний Суд України звернулося понад 50 народних депутатів від Партії регіонів, КПУ, НРУ та інших політичних сил зі поданням про те, що положення цього законопроекту обмежують і зменшують пенсії окремих категорій громадян України.

"Найцікавіше, що ключовим аргументом для остаточного прийняття рішення Конституційним Судом була позиція Президента України... Завдяки позиції Секретаріату Президента і самого Президента в 2005 році Конституційний Суд ухвалив рішення про заборону на обмеження максимальної пенсії в Україні", - підкреслив М.Томенко.

Водночас, народний депутат упевнений: реалізувати ініціативу 4-річної давнини ще не пізно.

"Сьогодні, якщо команда Президента, нарешті, зрозуміла, що елітних пенсій в Україні не має бути, це можна дуже швидко реалізувати. Однак через те, що цю ідею не підтримала команда Президента в 2005 році, ми втратили чотири роки", - підсумував віце-спікер.

Нагадаємо, в 2008 році на пенсійне забезпечення колишніх депутатів було витрачено 152 млн.грн. Депутатську пенсію в Україні зараз отримують 800 колишніх народних обранців. Сума щомісячних виплат кожному депутату-відставнику перевищує 15 тис.грн.

Микола Томенко: біографія і добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини