RU

Тимошенко закликала Януковича не визнавати виїзну Раду

05.04.2013, 17:47
Тимошенко закликала Януковича не визнавати виїзну Раду - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Ув'язнена лідер української опозиції, колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликає президента Віктора Януковича не підписувати закони, прийняті парламентською більшістю 4 квітня на засіданні, що проходило на вул. Банкова.

"Ні за яких обставин не підписуйте незаконно розглянуті вашою парламентською більшістю законопроекти, хто б вам це не радив робити. Як тільки ви поставите під цими законопроектами свій підпис, ви принизите себе і саму посаду президента України", - йдеться в заяві Тимошенко.

Екс-прем'єр зазначає, що в історії України вже мали місце подібні дії парламентської більшості, і вони виявилися помилковими. "Сьогодні (4 квітня) народні депутати вашої парламентської більшості залишили сесійну залу у Верховній Раді, сховалися за зачиненими дверима від засобів масової інформації, своїх колег - опозиційних народних депутатів і майже в підпіллі почали приймати закони іменем українського народу. Це розвал основ життя держави, який відбувається під вашим керівництво", - наголошується у зверненні.

Тимошенко підкреслила, що подібна ситуація вже мала місце в історії України. "У той час наша парламентська більшість робила те ж саме: покинула сесійну залу і окремо від парламентської опозиції приймала рішення в Українському домі. Ми тоді, як і ви сьогодні, відчували себе всесильними і переможцями, тому що вважали наші цілі настільки праведними, що вони нам дозволяли діяти силовими методами. Я звертаюся до вас сьогодні, тому то вважаю, що тоді була допущена історична помилка усіма, хто був учасником тих подій в Українському домі, навіть якщо юридично все було зроблено бездоганно, тому що той своєрідний парламентський переворот залишив в історії України принизливий присмак несправедливості та беззаконня. І всі народні депутати, які брали в ньому участь, замазані в тому політичному насильстві. Хотілося б вирвати і спалити ті історичні сторінки, але той пройший сором уже став безсмертним", - йдеться в заяві.

Екс-прем'єр закликає Януковича негайно втрутитися в ситуацію, що склалася і зібрати загальнонаціональний круглий стіл для пошуку компромісу. "Я ще раз звертаюся до вас Віктор Федорович з радою не повторювати ту помилку і невідкладно особисто втрутитися в ситуацію, яка склалася у Верховній Раді. Ні за яких обставин не підписуйте незаконно розглянуті вашим парламентською більшістю законопроекти, хто б вам це ні радив робити. Як тільки ви поставите під цими законопроектами свій підпис, ви принизите себе і саму посаду президента України ", - зазначила Тимошенко.

"Це той момент, коли ви зможете почати підніматися на рівень лідера країни. Негайно зберіть загальнонаціональний круглий стіл, запросіть на нього всіх позафракційних депутатів, делегації від усіх парламентських фракцій та допоможіть їм знайти компроміс по всіх конфліктних питань, які призвели до тяжкої парламентської кризи, але не імітуйте знаходження компромісу, а реально їх знаходите. Якщо ви досягнете порозуміння з усіма парламентськими фракціями, ви тим самим зробите перший крок налагодження ваших відносин з народом, доля якого зараз довірена вам як президенту України", - йдеться в заяві Тимошенко.

Екс-прем'єр підкреслює, що вважає неприпустимим використання в сформованій ситуації "абсолютної влади". "Утримайтеся під час цих переговорів від використання абсолютної влади, яку ви сконцентрували в своїх руках. Спробуйте знайти розуміння на основі мудрості та справедливості. Повірте мені, Вікторе Федоровичу, що це лише ілюзія, що гідним лідером нації є той, хто може всіх силою скрутити в баранячий ріг. Це непоганий трюк для циркової арени, але гідним лідером може бути лише той, хто для свого народу є втіленням справедливості, голосом правди, гарантом захищеності, хто може не розривати, а з'єднувати, не принижувати, а любити. Сьогодні країна потрапила в смугу небезпечної турбулентності, яка загрожує її існуванню. Багатьом людям страшно. Вони розгублені і потребують підтримки та справедливих дій. Як сказав один із найкращих президентів Сполучених Штатів: "Країні сьогодні потрібно перев'язати рани". Так склалися обставини, що сьогодні ви можете це зробити. Якщо ви відмовитеся від підписання несправедливо прийнятих сьогодні законопроектів, зберете загальнонаціональний круглий стіл і справедливо допоможете вирішити у Верховній Раді конфліктні питання, ви впишете перші гідні сторінки в історію вашого правління", - йдеться у зверненні.

"Прислухайтеся до моїх порад, тому що зробити те, що я раджу, потрібно не тільки для повернення спокою в країну, це потрібно в першу чергу вам особисто, бо Україна має таку історичну анатомію, що брати її силою безперспективно. І не такі як ви, пробачте, пробували. І де вони? Україні може бути зі своїм лідером лише по любові, по довірі, по мудрості, по справедливості. Нажаль, поки у нас таких президентів не було. Ще не пізно спробувати вам. Почніть зараз ", - йдеться у заяві Тимошенко.

Заяву зачитав журналістам у Харкові захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Нагадаємо, вчора парламентська більшість провела альтернативні засідання парламенту в комітетах Ради на вулиці Банковій, де прийняла ряд законів і перерозподілила більше 6 млрд.грн. з державного бюджету. Опозицію на засідання не пустили. Конституція прямо забороняє проводити засідання парламенту де-небудь, окрім будівлі під куполом на Грушевського. У той же час регіонали керувалися регламентом парламенту, який допускає виїзні засідання. Регламент - це документ, що має статус закону. Приймається депутатами і регулює роботу парламентаріїв. В опозиції кажуть, що збори регіоналів були незаконними і обіцяють в майбутньому вирішити це питання на рівні Генпрокуратури.

за матеріалами Інтерфакс-Україна

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини