RU

Тимошенко закликала опозицію діяти: текст заяви

17.01.2014, 11:41
Тимошенко закликала опозицію діяти: текст заяви - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликала опозицію до негайних дій у зв'язку з вчорашнім голосуванням у Верховній Раді, коли були прийняті 10 законів, за які народні депутати голосували руками.

Текст заяви опублікований на офіційному сайті Тимошенко, наводимо повний текст документа:

16 січня 2014 року у Верховній Раді відбулося "прийняття" законів без самого факту результативного голосування за них. Це не тільки очевидний злочин, за який, коли прийде час, всі винні понесуть кримінальну відповідальність, це ще й остаточна ліквідація українського парламентаризму як головної гілки державної влади в Україні. Я переконана, що всі ці події в парламенті санкціоновані Віктором Януковичем. Сьогодні він, свідомо убивши парламентаризм, зробив ще один важливий крок до встановлення в Україні реальної неодиктатури.

Я вважаю, що парламентська опозиція зараз зобов'язана зробити наступні дії.

Перше. Якомога швидше направити відкриті публічні листи Януковичу і В.Рибаку з вимогою не підписувати ці законопроекти, за які проголосував парламент, з чітким викладом суто юридичних доказів цих фактів, підтверджених якісними відеозаписами.

Друге. Якщо після таких публічних листів Янукович і Рибак таки підпишуть нелегітимні закони, я прошу парламентську опозицію негайно, в день підписання цих законів, передати в Генеральну прокуратуру юридично мотивовану заяву про злочин Януковича, Рибака, і І.Калетника, В.Олійника та інших причетних і добитися внесення цієї заяви до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань.

Третє. Я прошу опозицію негайно передати до суду скаргу про те, що 16 січня у Верховній Раді були сфальсифіковані процес прийняття законів з вимогою визнати ці голосування недійсними. До скарги необхідно додати переконливі відеодокази фальсифікацій голосування і настояти на винесенні постанови суду про призупинення процесу підписання цих законів до моменту розгляду справи в суді.

Четверте. Я прошу опозицію цю судову справу про нелегітимність прийняття 16 січня Верховній Раді України пакету законів провести через усі інстанції національної системи судочинства. Обов'язково, як можна швидше передати справу про фальсифікацію 16 січня голосування в українському парламенті до Європейського суду з прав людини і попросити розглянути її в пріоритетному порядку.

П'яте. Незалежно від того, що зроблять українські суди і Генеральна прокуратура для зупинки процесу нелегітимного голосування у Верховній Раді (швидше за все вони будуть покривати цей злочин), я прошу опозицію негайно створити громадську публічну слідчу комісію з відомих правознавців України, яка разом з журналістами публічно досліджує факт фальсифікації 16 січня 2014 року голосування у Верховній Раді і зробить свій публічний висновок про ці події із справедливими вимогами до органів української влади. Цей експертний висновок, можливо, треба буде долучити до заяви до Європейського суду.

Я прошу опозицію разом з громадянським суспільством діяти невідкладно й рішуче, тому що ми будемо захищати не закони, над якими 16 січня познущався В.Янукович, а український парламентаризм, який є останньою барикадою перед остаточним встановленням неодиктатури. Я прошу опозицію діяти невідкладно.

Нагадаємо, вчора українські ЗМІ повідомили, що Янукович підписав п'ять законів, прийнятих Верховною Радою. За неофіційною інформацією, глава держави зокрема схвалив спрощення зняття депутатської недоторканності і заочне кримінальне провадження. Сьогодні в офіційній пресі документи не були опубліковані.

16 січня провладна більшість у Верховній Раді ухвалила низку законів без обговорення і без участі депутатів від опозиції, голосами членів фракцій Партії регіонів, КПУ, а також деяких позафракційних. За ці закони, крім держбюджету на 2014 рік, голосували відразу за основу і в цілому, і без електронної системи - підняттям рук.

Читайте також - Надзвичайний стан в профіль: 10 законів, які змінюють Україну
 
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини