RU

Тимошенко: Янукович оголосив війну незалежній Україні

05.07.2012, 15:25
Тимошенко: Янукович оголосив війну незалежній Україні - Фото
Юлія Тимошенко (фото: byut.com.ua)
Президент України Віктор Янукович оголосив війну незалежній Україні. Про це написала екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко  в листі з приводу голосування 3 липня у Верховній Раді за так званий мовний законопроект.

"Ганебне голосування 3 липня у Верховній Раді за так званий мовний законопроект показало, що Янукович оголосив війну вже не опозиції і не окремим демократичним цінностям, а незалежній Україні як такій. Він кинув виклик цілій нації. Голосування було таким же, як вони самі. Вони як злодії, як карткові шулери протягнули це питання за правилами, які були б доречні в якомусь гральному клубі ", - йдеться в заяві Тимошенко, яку наводить прес-служба екс-прем'єра.

На думку Тимошенко, закон від 3 липня, - це не закон про мову. "Це закон про тимчасове право негідників на знущання", - зазначила вона.

"За два роки вони створили "ефективну вертикаль" печерної етики та вбивчої примітивності. Ту саму вертикаль, яка поховає їх під своїми уламками, якщо ми не відступимо на цей раз. Україна перемагала і не таких ворогів, як Янукович. Проходила і не через такі випробування, як Партією регіонів. Можна кинути за грати громадянське суспільство і опозицію, але неможливо посадити українську мову і культуру. Перше рішення, яке повинна прийняти опозиція в новому складі парламенту, - анулювати всі злочинні дурниці, які вони понаприймали у тимчасово їхньому парламенті ", - заявила Тимошенко.

Політик закликає громадськість не відступати у питанні рідної мови. "Це не умовна межа, за яку можна мовчки відповзти і стерпіти ще раз. Рідна мова - це залізобетонна стіна, останній бастіон, межа, за яку не можна відступити, за якою тотальна пустеля", - заявила Тимошенко.

"Я хочу, щоб усі, хто зараз біля Українського дому, усвідомлювали, що вони як ті легендарні хлопці під Крутами, тримають незалежність і наше майбутнє у своїх серцях. Я з вами, боріться, а ті, хто має можливість, збирайтеся біля Українського дому на лінії фронту за Україну", - сказано в заяві Тимошенко.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова N9073, який підвищує статус російської мови в Україні. "За" проголосувало 248 карток народних депутатів. Законопроект Ківалова-Колесніченка припускає, що на території України гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення. При цьому офіційною державною мовою в Україні залишається тільки одна - українська мова.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини