RU

Тимошенко в колонії ніхто не бив і не принижував, - тюремна влада

24.04.2012, 17:48
Тимошенко в колонії ніхто не бив і не принижував, - тюремна влада - Фото
a39fea5cea2aed077a923c6e50b2b82b.jpg
Етапування Юлії Тимошенко з Качанівської виправної колонії в харківську лікарню Укрзалізниці проходило в умовах суворого дотримання законодавства - засудженій допомогли спуститися по сходах, її гідність ніхто не принижував. Про це йдеться в заяві Державної пенітенціарної служби України.

За даними ДПтС, рішення пройти лікування в клініці Тимошенко приймала особисто після ознайомлення з висновками лікарів берлінської клініки "Шаріте". Збираючись в лікувальний заклад, засуджена самостійно зібрала і мала при собі необхідні особисті речі. Прослідувати до карети "швидкої допомоги" їй допомогли, зокрема, на сходах.

"Дії персоналу Качанівської виправної колонії під час етапування Тимошенко в лікарню 20 квітня строго відповідали вимогам діючої нормативної бази, не були насильницькими, органи прокуратури визнали їх законними й такими, які не принижують честь і гідність Тимошенко", - повідомили у відомстві.

Після прибуття в лікарню Тимошенко було запропоновано пройти весь комплекс рекомендованих німецькими та українськими лікарями процедур, але екс-прем'єр відмовилася. Про відмову Тимошенко від послуг лікарів був складений відповідний акт, в якому говориться, що "пацієнтка Тимошенко повторно категорично відмовилася почати лікування й підписати інформовану згоду на первинний медичний огляд, обстеження та лікування".

Державна пенітенціарна служба нагадує, що якщо пацієнт не бажає отримувати консультації і відмовляється від медичної допомоги, лікар не має права тиснути на хворого й силою примушувати до лікування. Враховуючи це, Тимошенко 22 квітня повернули з лікарні в місце відбування покарання.

При цьому ДПтС зазначає, що з боку окремих публічних осіб та ЗМІ систематично спотворюється реальна інформація по Тимошенко, публікуються упереджені коментарі й необ'єктивна оцінка діям персоналу установи. "У керівництва і персоналу пенітенціарної відомства така ситуація викликає обурення. Враховуючи таку ситуацію, керівництво ДПтС України, підпорядкованих регіональних управлінь та безпосередньо установ залишають за собою право звертатися до суду за захистом прав, честі та гідності співробітників відомства як в цілому, так і щодо конкретних осіб ", - попередили в прес-службі відомства.

Нагадаємо, раніше опозиція заблокувала парламентську трибуну, вимагаючи викликати до Верховної Ради генерального прокурора й голову пенітенціарної служби з тим, щоб вони дали свої пояснення з приводу інциденту з Юлією Тимошенко. За даними фракції БЮТ, екс-прем'єра в колонії чотири дні тому вдарили ногою в живіт.

За словами адвоката Сергія Власенка, з 20 квітня Тимошенко в колонії оголосила голодування.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини