RU

Тимошенко відправили у колишню садибу поміщика: історія колонії

30.12.2011, 16:44
Тимошенко відправили у колишню садибу поміщика: історія колонії - Фото
Качанівська колонія: вигляд зверху
Качанівська жіноча виправна колонія N54 знаходиться в Харкові, у провулку Вишневому, 16.

У 1927 році на території колишньої садиби поміщика Качанова було організовано філію Харківського будинку примусових робіт, повідомляється на Тюремному порталі. У маєтку були організовані і розміщені майстерні з ремонту взуття, відкрито кузню з виготовлення сільськогосподарських знарядь праці.

З 1941 року, коли Харків зайняли німецькі війська, філію було евакуйовано на схід. Після звільнення міста від фашистів наказом МВС Української РСР від жовтня 1943 року було оголошено про організацію промислової колонії на території колишньої садиби Качанова.

Територія колонії являла собою сумне видовище: напівзруйновані будівлі, які були непридатні для життя, повне запустіння. Колектив колонії власними силами взявся за відновлення будівель майбутньої колонії. Завдяки цьому перший етап засуджених був прийнятий в лютому 1944 року.

Наприкінці 1948 року установу було реорганізовано в колонію для підлітків. Це внесло корінні зміни в життя колективу. Відтепер головним завданням стало перевиховання підлітків, їх навчання в школі, придбання промислової кваліфікації.

У 1957 році відбулася реорганізація у трудову колонію для жінок з дітьми. Пізніше, у зв'язку з реорганізацією колонії у виправно-виховну установу, жінки з дітьми були переведені до Одеси.

На рубежі 1970-1980 років колонія перетворилася на будівельний майданчик, активно велися будівельні роботи, розгорталося виробництво. У результаті з'явилася "гордість колонії" - швейне виробництво.

В даний час Качанівська виправна колонія N54 - це кримінально-виконавча установа мінімального рівня безпеки із загальними умовами для утримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк. Також на її території функціонує сектор середнього рівня безпеки для утримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі.

Нагадаємо, сьогодні вдень колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко була етапована до Качанівської жіночої виправної колонії. Раніше Печерським судом Києва вона була засуджена до семи років позбавлення волі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини