RU

Тимошенко в 1996-му виграла вибори законно, - регіонал

15.03.2013, 11:43
Тимошенко в 1996-му виграла вибори законно, - регіонал - Фото
Микола Джига
Народний депутат від Партії регіонів, заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Микола Джига, який в 1995-1998 рр. був начальником управління МВС в Кіровоградській області, стверджує, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко у 1996-му пройшла у Верховну Раду законно. Про це пише Галина Корба у статті "Назад у дев'яності" для  Коммерсантъ-Украина.

Коментуючи підозри Генпрокуратури України (ГПУ) щодо того, яким чином Тимошенко вдалося в 1996 році пройти в парламент, він сказав: "Ми, як міліція, забезпечували на виборах в 1996 році громадський порядок і супроводжували виборчий процес. Там абсолютно не було порушень, які б сприяли або заважали перемозі Юлії Тимошенко".

У Центрвиборчкомі викликає сумнів вимога ГПУ надати документацію по виборам 1996 року, пише видання. Відповідь виборчої комісії на лист ГПУ був відправлений ще 13 березня, проте відповісти по суті на більшість поставлених питань ЦВК не зміг, оскільки був створений лише в листопаді 1997-го, відповідно, не міг займатися виборами в 1994-1996 рр.

Представники захисту екс-прем'єра сумніваються, що інформація про вибори середини 1990-х допоможе відомству Віктора Пшонки знайти нові докази причетності Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня.

"18 січня генпрокурор Віктор Пшонка повідомив, що розслідування вбивства Щербаня закінчено. Ні слова про вибори в матеріалах не було. Як це може вплинути на справу Євгена Щербаня, не розумію", - сказав захисник Тимошенко Олександр Плахотнюк.

На його думку, ГПУ використовує справу Щербаня, щоб мати можливість у рамках цього розслідування витребувати якісь документи і "відкрити нові кримінальні виробництва".

Нагадаємо, вчора в Батьківщині заявили, що Генеральна прокуратура України фальсифікує нову кримінальну справу проти Юлії Тимошенко. Причина - обставини обрання депутатом Верховної Ради в 1996 році. "Виконавці політичного замовлення Банкової зацікавилися документами про обрання Юлії Тимошенко народним депутатом у 1996 році, коли вона перемогла за підтримки 92% виборців", - говорять опозиціонери.

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Миколу Джигу
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини