RU

Тимошенко просить США перевірити юристів Skadden і Лавриновича

27.12.2012, 13:26
Тимошенко просить США перевірити юристів  Skadden і Лавриновича - Фото
44a3ac2b43deee2e4d66512608e28e25.jpg
Юлія Тимошенко просить міністра юстиції США дати правову оцінку діям юристів компанії Skadden і українських чиновників, зокрема, міністра юстиції Олександра Лавриновича при оплаті послуг цієї юридичної компанії. Про це сьогодні на прес-конференції заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Власенко уточнив, що вчора Тимошенко підписала заяву на ім'я міністра юстиції США "про розслідування корупційної оборудки компанії Skadden при підготовці так званого звіту щодо її справи в Європейському суді з прав людини". Заява, за її словами, була направлена сьогодні.

Власенко звернув увагу на те, що, згідно з американською Конституцією, керівник Мін'юсту США виконує функції генерального прокурора. "Юлія Володимирівна просить Міністерство юстиції США дати правову оцінку діям юристів компанії Skadden щодо корупційного фінансування їх роботи для українського уряду. Юлія Володимирівна, в разі підтвердження цих фактів, вимагає порушити кримінальні справи не лише проти осіб, які були залучені в цю угоду з американської сторони . Йдеться про українських чиновників, які некоректним, незаконним способом, у змові з юристами Skadden, залучили їх ... до виконання роботи для українського уряду. Йдеться, в першу чергу, про міністра юстиції Олександра Лавриновича", - заявив він.

Захисник Тимошенко нагадав, що в Україні вже є один невиїзний в Штати чиновник - перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, який побоювався, що його навіть заарештують в США. "Є така українська приказка: знає собака, чиє м'ясо з'їла. Я думаю, що наступним буде Олександр Лавринович. Якщо пан міністр думає, що він буде використовувати корупційні схеми і не понесе за це відповідальність, він помиляється", - попередив він.

Власенко нагадав, що Лавринович пояснив залучення компанії Skadden без тендеру тим, що оплата їх послуг склала менше 100 тис.грн., тобто близько 12 тис. доларів. У той же час, за словами Власенка, тільки на роботу з адвокатами Тимошенко американські юристи витратили близько 40 годин. Ще близько 60 годин їм необхідно було для роботи з наданими документами. За інформацією Власенка, година роботи команди юристів компанії, яка включала двох партнерів, становить близько 2,5 тис. доларів. При цьому в звіті компанії про безкоштовно виконані роботи згадки про співпрацю з Україною немає, стверджує він.

Раніше держдепартамент США оцінив звіт компанії Skadden щодо справи Тимошенко як некоректний.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини