RU

Тимошенко програла суд у справі ЄЕСУ

05.03.2012, 17:15
Тимошенко програла суд у справі ЄЕСУ - Фото
Фото: ЕРА
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) залишив без задоволення скаргу екс-прем'єра Юлії Тимошенко, таким чином визнавши законними рішення про стягнення з неї штрафу у зв'язку з незаконним використанням коштів з пластикових карток компанії Somolli Enterprises Limited. Рішення суд оголосив у понеділок, розглянувши скарги Тимошенко і її адвоката на постанову Київського апеляційного адміністративного суду.

Таким чином, суд визнав правомірними претензії прокуратури та податкової до екс-прем'єра в частині несплати нею податків при використанні грошей з пластикових карток компанії Somolli Enterprises Limited, передає Інтерфакс-Україна.

"Касаційну скаргу Тимошенко залишити без задоволення. Постанову Київського апеляційного адміністративного суду та ухвалу Окружного адміністративного суду Києва залишити без змін", - йдеться в рішенні.

Суд в понеділок оголосив тільки резолютивну частину рішення, повний його текст буде оприлюднений через 5 днів.

Головуючим у колегії трьох суддів, які розглядали касацію, є суддя Олександр Нечитайло, який в лютому 2010 року був суддею-доповідачем у ВАСУ, в провадженні якого перебувала скарга Тимошенко на те, що Центральна виборча комісія визнала переможцем на президентських виборах нинішнього голову держави Віктора Януковича.

Як повідомлялося, в липні 2011 року в.о., а нині перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Генпрокуратура має в своєму розпорядженні матеріалами, "передані американською юстицією",  які нібито підтверджують "мільйонні розтрати" Тимошенко на особисті потреби та хабарі.

За словами Кузьміна, корпорація ЄЕСУ під керівництвом Тимошенко незаконно переправляла платежі за отриманий газ від українських клієнтів на рахунки компанії United Energy International. У свою чергу, United Energy International "перевела приблизно $140 млн. на рахунки кіпрської компанії Somolli Enterprises Enterprises", яка перебувала під контролем Тимошенко. "Надалі Тимошенко та її спільники використовували підконтрольні їм підприємства ЄЕСУ, Somolli Enterprises для здійснення платежів на адресу Лазаренка (екс-прем'єр України Павло Лазаренко) на суму в $162 млн.", - процитував він.

Крім того, Кузьмін повідомив, що Генпрокуратура має в своєму розпорядженні й документами, що підтверджують особисті розтрати Тимошенко. "Слідство має в своєму розпорядженні документами, що підтверджують перерахування грошей з компанії Somolli Enterprises в особисте розпорядження Тимошенко. Ми маємо банківську картку й роздруківку витрат з цієї картки особисто Тимошенко", - сказав він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини