RU

Тимошенко про Конституцію: до виборів нічого змінювати не можна

27.06.2012, 17:04
Тимошенко про Конституцію: до виборів нічого змінювати не можна - Фото
Юлія Тимошенко
Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко 27 червня, напередодні Дня Конституції, зачитав журналістам її лист з міркуваннями про можливість зміни основного закону України. Про це повідомила прес-служба БЮТ.

У посланні екс-прем'єр підкреслює, що традиційно завжди вітала українців у Днем Конституції, однак сьогодні їй не до вітальних промов, оскільки основний закон перебуває під загрозою.

За словами Тимошенко, проблема полягає не тільки в недосконалості змісті Конституції, а й у тому, що всі президенти України, включаючи Януковича, втрачаючи владу, заради її збереження намагалися внести зміни до основного закону. "Саме через страх і з міркувань власної безпеки Януковичем створена Конституційна асамблея, щоб диктатуру однієї людини зробити конституалізованою. Демократичні сили не мають права брати участь в її роботі", - пише ув'язнена.

"Наше завдання - не дозволити Януковичу переписати Конституцію під себе ... Тільки народ і народні депутати - представники народу - мають право змінювати Конституцію, все інше - чергове шахрайство підконтрольних президенту членів новоствореної асамблеї", - переконана опозиціонерка.

В кінці послання Тимошенко зазначає, що, оскільки нинішній склад Верховної Ради скомпрометований "законодавчим встановленням авторитарного правління і не має морального права чіпати Конституцію", особливо важливими представляються майбутні парламентські вибори. "За рахунок махінацій в мажоритарних округах диктатор в новому парламенті може отримати право остаточно спотворити українську Конституцію ... Потрібно зробити все можливе, щоб на парламентських виборах ідеологи диктатури були надійно відправлені в минуле і не чіпали святе святих - українську Конституцію", - підсумовує Тимошенко.

Нагадаємо, раніше президент закликав всі політичні сили, в тому числі опозицію, приєднатися до роботи Конституційної асамблеї. На думку нардепів-опозиціонерів, Віктор Янукович хоче від нової редакції документа федералізації і статусу другої державної для російської мови. Опозиція виступає категорично проти переписування Конституції під політичний момент або новий розклад сил на політичній арені.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини