RU

Тимошенко подає до суду на тюремників і МОЗ

16.05.2012, 17:10
Тимошенко подає до суду на тюремників і МОЗ - Фото
Фото: tymoshenko.ua
Захист Юлії Тимошенко звернеться до суду й Генпрокуратури зі скаргою на незаконне поширення конфіденційної медичної інформації. Про це сьогодні в Харкові повідомив захисник Сергій Власенко. За його словами, йдеться про позови до Державної пенітенціарної служби та Міністерства охорони здоров'я.

Як повідомляє прес-служба БЮТ, Тимошенко прийняла рішення про звернення до суду з кількох питань.

"Це буде позов і заява в Генпрокуратуру, по-перше, в частині абсолютно незаконного розголошення співробітниками МОЗ та пенітенціарної служби персональних даних медичного характеру, які стосуються безпосередньо Юлії Тимошенко", - сказав Власенко, додавши, що це кримінальний злочин.

"Тому люди, які це свідомо робили, повинні понести покарання", - зазначив захисник.

"В цьому позові також буде зазначено вимогу визнати незаконною аморальну відеозйомку, яку ведуть в приміщенні, де проходять медичні процедури, що передбачають зняття як мінімум верхнього одягу. Це аморально й неприпустимо в цивілізованих європейських державах", - зазначив Власенко. Захисник нагадав, що, відповідно до Європейської конвенції з прав людини, це прирівнюється до тортур.

Крім того, Власенко вкаже в позові, що Тимошенко охороняють працівники пенітенціарної служби чоловічої статі, а це "неприпустимо цілком і повністю".

Захисник повідомив, що звернеться до українських судів, хоча довіри до них у нього немає: "У нас немає довіри до українських судів, але ми переконані, що, як казав класик, рукописи не горять, і рано чи пізно всім, хто зараз скоює злочини, доведеться нести відповідальність перед новими правоохоронними органами і перед українським законодавством ".

Всі вищеназвані обставини будуть також частиною позову в Європейський суд з прав людини, оскільки, на переконання захисту, йдеться про порушення як мінімум двох статей Європейської конвенції: третьої (заборона тортур) і восьмої (право на повагу до приватного і сімейного життя).

Нагадаємо, екс-прем'єр Юлія Тимошенко, яка проходить лікування в центральній клінічній лікарні Укрзалізниці № 5 в Харкові, вчора відмовилася від проведення процедур після того, як в ЗМІ оприлюднили її розпорядок дня. Цей документ потрапив  в пресу з офіційного сайту Державної пенітенціарної служби України, яка, крім цього, оприлюднила ще й меню Тимошенко, яка виходить з голодування. ДПтС мотивувала своє рішення зробити цю інформацію публічною тим, що хоче уникнути її спотворення в ЗМІ.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини