RU

Тимошенко підписала декларацію про вибори: Яценюк - перший номер

19.04.2012, 13:34
Тимошенко підписала декларацію про вибори: Яценюк - перший номер - Фото
Тимошенко передала з колонії підписану декларацію з Яценюком
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко підписала декларацію про спільну участь у виборах з Арсенієм Яценюком - як у мажоритарних округах, так і за єдиним списком. За інформацією Української правди, текст зі своїм автографом Тимошенко передала з Качанівської виправної колонії через адвоката Сергія Власенка.

Заява має бути оголошена в наступний понеділок, 23 квітня.

У документі Тимошенко і Яценюк заявляють про об'єднання перед особою авторитарного режиму. Вони домовилися сформувати єдиний список для виборів за пропорційною системою на базі партії Батьківщина, а після виборів - спільної фракції у новій Верховній Раді. Фактичним першим номером списку буде Яценюк.

В рамках виконання плану про передвиборче злиття Олександр Турчинов від Батьківщини й Микола Мартиненко від Фронту змін останні дні присвятили погодженням єдиних кандидатів від КОД по мажоритарних округах. За словами джерел, в вівторок вони пройшли 70% мажоритарників.

Очікується, що список Батьківщини, крім партії Тимошенко, буде включати висуванців від Фронту змін, За Україну, ПРП, Народної самооборони та Народного руху України.

Не до кінця вирішене питання з Анатолієм Гриценком. До останнього часу він не залишав надій створити спільний список з Віталієм Кличком. Але після публічного з'ясування відносин між ними, яке відбулося в березні на ефірі у Андрія Куликова, це малоймовірно. Поки єдиним кандидатом на посаду мера Києва залишається Кличко, але як умова для підтримки з боку КОД йому висунули вимогу узгодити своїх мажоритарників з опозицією.

Станом на вівторок Кличко ще не передав свої прізвища в офіс Батьківщини, де засідають Турчинов з Мартиненком. За інформацією Комітету опору диктатурі, Кличку готові віддати 20 округів, переважно в Києві та Київській області. Сам Кличко заявив, що у нього 70 кандидатів-мажоритарників.

Нагадаємо, 17 квітня Яценюк скаржився, що Генеральна прокуратура відмовилася надати йому дозвіл на зустріч з Тимошенко. Він назвав відмову політично вмотивованою й спрямованою на зрив процесу об'єднання опозиції в Україні. Анонсувалося, що Яценюк і Тимошенко хочуть обговорити питання об'єднання опозиції і вийти на остаточно узгоджений формат участі у виборах до Верховної Ради в жовтні 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини