RU

Тимошенко обурена зйомкою в СІЗО і відмовляється від VIP-камери

19.12.2011, 12:41
Тимошенко обурена зйомкою в СІЗО і відмовляється від VIP-камери - Фото
a2f4d8bc36c17deb82b4a136b020452a.jpg
Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася із заявою до керівництва СІЗО, в якому висловила обурення відеозйомкою в її камері, а також заявила, що не збирається перебувати в камері з особливими умовами після переведення її з медчастини. Про це сказано у відкритому листі екс-прем'єра на ім'я начальника Лук'янівського СІЗО.

"Висловлюю вам своє крайнє людське обурення аморальною відеозйомкою, проведеною співробітниками СБУ 14 грудня 2011 року в моїй присутності в камері медичної санітарної частини", - йдеться в листі, текст якого опублікований на сайті екс-прем'єра.

Екс-прем'єр зажадала "публічно спростувати неправдиву інформацію, що ця відеозйомка проводилася невідомо ким і прихованою відеокамерою". "Ви добре знаєте, що 14 грудня у супроводі офіційних посадових осіб СІЗО в камеру увірвався офіцер СБУ зі знімальною групою, яка його супроводжувала, і всупереч моїм запереченням почали в упор мене знімати. Вони скористалися тим, що я прикута хворобою до ліжка і не можу ухилятися, уникнути прямої відеозйомки в обличчя. Це виглядало майже як розстріл", - пише Тимошенко.

Вона зазначила, що висловлює своє крайнє обурення фото- та відеомонтажем умов свого перебування в СІЗО. "Вам, як одному з керівників СІЗО, добре відомо, що я ніколи не перебувала в камері 242 в таких умовах, як показали по телебаченню. Камера 242, в якій я перебувала до переведення в медико-санітарну частину СІЗО, була зовсім іншою. Ви прекрасно знаєте, що в камері 242 ми перебували втрьох у п'ятнадцяти квадратних метрах з вікном без скла, без гарячої, а часом і без холодної води, з бетонною підлогою, полками і табуретками... і "парашею" за метровою перегородкою", - додав екс-прем'єр.

"Про яку плазму, душову кабінку та дзеркала з кахлями ви дезінформуєте людей?" - обурюється Тимошенко.

"Я категорично відмовляюся від переведення в які-небудь особливі, спеціально відремонтовані камери після завершення лікування в медико-санітарної частини СІЗО. По-перше, вважаю це спеціально організованою брудною операцією СБУ за дорученням Януковича для подальшої моєї безчесної компроментації. По-друге, вважаю аморальним знаходитися в спеціально показушно відремонтованих камерах в той час, коли інші ув'язнені перебувають в скотських, нелюдських умовах утримання і сплять по черзі, навіть на підлозі, з причини критичного перевантаження СІЗО", - говорить екс-прем'єр.

Вона вимагає перевести її у звичайну камеру разом з іншими ув'язненими, щоб під час приїзду до СІЗО європейських і світових представників "вони змогли побачити не штучну, гламурну показуху, а справжні тортури ув'язнених, жорстоке поводження з ними, гірше, ніж з тваринами - причому до того, як суд визнав їх винними".

"Якщо ви після мого переведення в медичну частину СІЗО зробили в камери 242 якийсь спеціальний парадний ремонт, запропонуйте цю камеру мешканцю Межигір'я, а не мені. Мені відремонтовані каземати не потрібні", - сказала вона.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини