RU

Тимошенко обіцяє скасувати "валуєвський" циркуляр Януковича

05.06.2012, 16:58
Тимошенко обіцяє скасувати
Юлія Тимошенко
Лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко обіцяє, що скандальний законопроект про принципи мовної політики буде відмінено. Про це йдеться в її листі з лікарні Укрзалізниці, де Тимошенко проходить лікування.

"Цей" закон "незабаром буде неодмінно скасовано. І це не моє своєрідне побажання із-за грат, це - гарантія!" - написала Тимошенко, яку цитує її персональний сайт.

На думку лідера Батьківщини, законопроект регіоналів суперечить Конституції України, "не кажучи про здоровий глузд і елементарний людський розум".

Екс-прем'єр порівняла законопроект регіоналів з Валуєвським циркуляром царських часів. Вона нагадала, що його метою була заборона й витіснення української мови з літературного застосування. "Сьогодні, майже 150 років потому, новоявлені "валуєви" Межигір'я зробили ще один крок до знищення української мови", - підкреслила Тимошенко.

Вона зазначила, що голосування провладної більшості у Верховній Раді за мовний законопроект "стало останнім цвяхом у труну нинішньої влади". "З сьогоднішнього дня вони просто зомбі, які крокують Україною через недогляд історії. Але недовго залишилося", - пише Тимошенко.

"Хочу нагадати Януковичу, що те слово, яке дуже часто останнім часом вживають в його оточенні і яке є у відомій фразі ("Мабуть, скоро треба буде тікати"), походить від українського слова " бігти" ("втікати"). А тікати треба буде ... Якщо вийде ... У чому я щиро сумніваюся ... Я за цим обов'язково простежу ... ", - пообіцяла Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла за основу мовної законопроект N9073. Його автори - представники Партії регіонів Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. З самого ранку в центрі Києва біля стін парламенту проходять паралельні мітинги прихильників і противників цього законопроекту.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини