Тимошенко і Луценко повинні бути амністовані, - Яценюк

04.10.2012, 18:00
Тимошенко і Луценко повинні бути амністовані, - Яценюк - Фото
Арсеній Яценюк

Об'єднана опозиція Батьківщина вимагає від парламенту розглянути альтернативний законопроект про амністію, повідомив Арсеній Яценюк

Законопроект дозволить звільнити  Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, заявив голова ради об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк на прес-конференції в Кіровограді.

Політик нагадав, що 3 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій визначила термін "політичний в'язень", повідомляє прес-служба партії Фронт змін. "Безсумнівно, під визначення політв'язнів підпадає і Юлія Тимошенко, і Юрій Луценко", - підкреслив він.

Політик зазначив, що два дні тому вперше за рік зміг зустрітися з Тимошенко в харківській лікарні. "Вона, звичайно, тримається. У неї є сила, у неї є воля. Але при цьому ні сили, ні волі немає у чинного президента і уряду. Вони роблять все для продовження політичних переслідувань, які почалися 2,5 роки тому", - заявив він.

Це підтверджує, за словами Яценюка, внесений Кабінетом міністрів закон про амністію. "Я сподівався, що цей уряд таки зрозуміє, що рухатися в ЄС країні, де є політичні в'язні, неможливо, і що законом про амністію належить поставити крапку в питанні ув'язнення Тимошенко і Луценка. Але цього уряд не зробив", - сказав політик .

Яценюк повідомив, що вніс до парламенту альтернативний законопроект про амністію. Законопроект не передбачає написання політичними в'язнями яких-небудь заяв або звернень президента з клопотаннями про надання амністії. "Цей закон передбачає автоматичний порядок надання амністії для осіб, які підпадають під дію закону", - сказав він, зазначивши, що опозиція вимагає негайно розглянути цей законопроект.

"Якщо президент Янукович дійсно хоче, щоб Україна стала членом ЄС і рухалася до Європи на ділі, а не декларативно, то такий законопроект повинен бути негайно прийнятий. Це означає, що і Тимошенко, і Луценко будуть на волі", - сказав Яценюк.

Досьє на Арсенія Яценюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery