RU

Тимошенко і Луценко повинні бути амністовані, - Яценюк

04.10.2012, 18:00
Тимошенко і Луценко повинні бути амністовані, - Яценюк - Фото
Арсеній Яценюк
Законопроект дозволить звільнити  Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, заявив голова ради об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк на прес-конференції в Кіровограді.

Політик нагадав, що 3 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій визначила термін "політичний в'язень", повідомляє прес-служба партії Фронт змін. "Безсумнівно, під визначення політв'язнів підпадає і Юлія Тимошенко, і Юрій Луценко", - підкреслив він.

Політик зазначив, що два дні тому вперше за рік зміг зустрітися з Тимошенко в харківській лікарні. "Вона, звичайно, тримається. У неї є сила, у неї є воля. Але при цьому ні сили, ні волі немає у чинного президента і уряду. Вони роблять все для продовження політичних переслідувань, які почалися 2,5 роки тому", - заявив він.

Це підтверджує, за словами Яценюка, внесений Кабінетом міністрів закон про амністію. "Я сподівався, що цей уряд таки зрозуміє, що рухатися в ЄС країні, де є політичні в'язні, неможливо, і що законом про амністію належить поставити крапку в питанні ув'язнення Тимошенко і Луценка. Але цього уряд не зробив", - сказав політик .

Яценюк повідомив, що вніс до парламенту альтернативний законопроект про амністію. Законопроект не передбачає написання політичними в'язнями яких-небудь заяв або звернень президента з клопотаннями про надання амністії. "Цей закон передбачає автоматичний порядок надання амністії для осіб, які підпадають під дію закону", - сказав він, зазначивши, що опозиція вимагає негайно розглянути цей законопроект.

"Якщо президент Янукович дійсно хоче, щоб Україна стала членом ЄС і рухалася до Європи на ділі, а не декларативно, то такий законопроект повинен бути негайно прийнятий. Це означає, що і Тимошенко, і Луценко будуть на волі", - сказав Яценюк.

Досьє на Арсенія Яценюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини