RU

Тимошенко і Луценко потрапили в залежність від декрету судді ЄСПЛ

10.10.2012, 10:52
Тимошенко і Луценко потрапили в залежність від декрету судді ЄСПЛ - Фото
faad34965c8f257a1dd59f825ef8baab.jpg
Національний суддя від України в Європрейському суді з прав людини Ганна Юдківська пішла у відпустку по догляду за дитиною до кінця 2012 року. Без урахування її думки вердикт у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко в Євросуді винести не можуть, оскільки це стане порушенням процедури, повідомляє Комсомольська правда в Україні з посиланням на адвоката Валентину Теличенко, яка має досвід розгляду справ у Страсбурзі.

"Без національного судді не може бути прийняте жодне рішення, - вважає Валентина Теличенко. Раніше передбачалося, що Євросуд вирішить, чи порушувались законні права Тимошенко на справедливий суд, ще до закінчення парламентських виборів в Україні. У ті ж терміни в ЄСПЛ повинні були винести вердикт щодо Юрія Луценка.

Юдківська, яка була призначена суддею за українською квотою, приступить до роботи в січні 2013-го.

Тим часом урядовий уповноважений у справах в ЄСПЛ Назар Кульчицький закликає не робити поспішних висновків. На його думку, розгляд резонансних скарг українських політиків не припинявся. "Після виходу у відпустку Юдківської Європейський суд з прав людини призначив тимчасового суддю від України. Прізвища поки назвати не можу, так як повинен отримати згоду цієї людини. Можу лише сказати, що тимчасовий суддя зможе розглядати справи за участю українських громадян", - зазначив Кульчицький.

Він додав, що тимчасовий суддя має право приступити до вивчення справ, які почала вести основний суддя, лише за рішенням суду. Коли утрясуть формальності, поки неясно.

Нагадаємо, у вересні захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко спростував інформацію, яка з'явилася в ЗМІ, про те, що Теличенко більше не представляє інтереси Тимошенко в Європейському суді з прав людини. "Валентина Теличенко в даний час є представником Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини. У Валентини Теличенко немає контракту на певний строк, тому він не може закінчитися", - сказав адвокат.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини