RU

Тимошенко хоче розширити права громадян у боротьбі з корупцією

28.03.2014, 12:57
Тимошенко хоче розширити права громадян у боротьбі з корупцією - Фото
Юлія Тимошенко
Лідер Батьківщини Юлія Тимошенко пропонує надати українцям право безпосередньо звертатися до суду в разі зіткнення з фактами корупції. Про відповідний проект закону лідер фракції Батьківщина повідомила на брифінгу у Верховній Раді.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Тимошенко, сьогодні на засіданні фракції вона запропонувала депутатам від фракції Батьківщина подати на розгляд парламенту проект закону, що розширює права громадян у боротьбі з корупцією. "Законопроект дає право кожному громадянину при спілкуванні з чиновником фіксувати цю розмову на аудіо- та відеотехніку", - зазначила Тимошенко.

Передбачено також право безпосередньо звертатися до суду з цими аудіо - і відеозаписами, якщо чиновник порушив закон, минаючи МВС або прокуратуру. Суд, відповідно до проекту, зобов'язаний у визначені стислі терміни відкрити провадження і публічно розглянути позов громадянина чи юридичної особи до чиновника.

Тимошенко зазначила, що таким чином розширюються права приватного обвинувача. За чинним законодавством, громадянин - приватний обвинувач може звернутися безпосередньо до суду лише з приводу застосування жорстокого насильства.

За її словами, що подібна практика широких прав громадян у плані боротьби з корупцією та свавіллям чиновників характерна для більшості європейських країн. В.о. голови фракції Батьківщина Сергій Соболєв зазначив, що фракція готова зареєструвати даний проект у Верховній Раді.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини