RU

Тимошенко буде претендувати на пост президента України

27.03.2014, 14:40
Тимошенко буде претендувати на пост президента України - Фото
Юлія Тимошенко
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко збирається балотуватися в президенти України і проситиме з'їзд партії Батьківщина підтримати її кандидатуру. Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції в Києві.

"Я планую балотуватися на посаду президента і 29 березня пройде з'їзд, на якому буду просити Батьківщину висунути мене кандидатом на найвищу посаду в державі. Ми розуміємо скільки навколо цього ведеться розмов. Я уважно читаю Facebook, блоги і знаю, що велика хвиля громадської думки ставить запитання, чому я вирішила балотуватися. На мій погляд є шість причин чому я зобов'язана балотуватися. Перша і головна я вважаю, що після нашої славної легендарної революції, коли в Україні звалився авторитарний режим, коли впали інституції, які його підтримували, ми отримали унікальне право будувати нашу країну ліпити її будувати архітектури з чистого аркуша", - сказала Тимошенко, слова якої наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Якщо наші зусилля будуть успішними, ми поміняємо не тільки Україну, а весь світ. Ми дамо такі стандарти, що світ зверне на це увагу. Світ вже помітив, що в Україні народжується сильна душа і дивиться на нас з надією і підтримкою. Щоб побудувати таку країну, у президента мають бути інтелектуальні здібності, комунікація зі світом. Я думаю, я зможу дати відповідь на це питання. Це не примітивна робота, вона вимагає сильних командних дій", - зазначила вона.

"Друга причина, чому я вирішила балотуватися - два з половиною роки у в'язниці. Роки безправ'я, приниження терору з боку влади. Я відчула на собі, що таке, коли не працює жоден закон. Те, що я дізналася, не розуміють ні в Раді, ні на Банковій. Щоб зрозуміти весь трагізм і виправити це, треба пропустити через своє серце. Друга причина в тому, що ніхто з українських політиків не розуміє всю глибину безправ'я. Я професійно розумію як зробити, щоб це припинити", - сказала Тимошенко.

Третя причина, за словами екс-прем'єра, полягає в тому, що побудова сучасної європейської держави неможлива без ліквідації олігархії, з якою Україна живе вже мінімум 15 років. "Олігархія - це не просто образливе слово, це - система відносин між тіньовим бізнесом і владою на всіх рівнях, в цих відносинах немає громадян", - сказала вона.

За її словами, олігархія містить політиків, а політики забезпечують олігархії успішну, але незаконну систему відносин. Олігархія організувала монополії, несумісні з успішною ринковою економікою, вибудувала соціальні стандарти, несумісні з життям простих громадян. "Думаю, ви не будете сперечатися, що не так багато лідерів, які могли б поставити завдання перетворити олігархію у чесний великий бізнес. Це небезпечне, складне питання, але я відрізняюся від усіх кандидатів у президенти і я зможу це зробити", - сказала вона.

Четверта причина - в тому, що корупція стала суттю економіки політики і навіть приватного життя. 78 % людей вважают, що з корупцією треба боротися. "Давайте чесно скажемо: 22 роки  всі президенти й уряди вносять свої проекти законів, отримують фінансову допомогу. Найгучніше з корупцією боролися саме
Янукович і Азаров, але сьогодні громадяни одностайні в тому, що нічого не змінилося за 22 роки. Більше того, нова влада провела нові кадрові призначення, але серед людей є відчуття, що перехоплена естафета, і все йде як далі. Мені варто балотуватися тому, що, без перебільшення, якщо згадаєте моє політичне життя, я єдиний лідер партії, який реально показав, як треба згортати корупцію в цілих сферах української дійсності. У 2011 році енергетичний комплекс був очищений від корупції за 7 місяців. У 2000 році моя реальна боротьба з корупцією закінчилася для мене першою в'язницею. Я знаю і розумію, як це робити і я це робила", - сказала вона.

П'ята причина: "На всіх виборах мене завжди підтримувала західна і центральна Україна, але я народилася в Дніпропетровську і третину життя прожила там, де сьогодні живуть люди, які в більшості не підтримують нашу революцію, байдуже ставляться до української мови і хочуть більше регіональної волі. Я вважаю, що буду кандидатом української єдності, я зможу знайти аргументи для своєї мами, яка живе в Дніпропетровську, а значить, зможу знайти аргументи для всіх".

"Перед тим, як йти до вас на прес-конференцію, я прочитала, що в США стривожені тим, що агресія Путіна продовжиться на сході і півдні України. Я думаю, що сьогодні більшість українців думають про війну і хочуть захисту. Остання причина - я вважаю, що я зможу створити таку потужну систему оборони країни, сучасну та ефективну армію, озброїти її найсучаснішою зброєю. Я зможу захистити країну від агресії і є надія на повернення окупованого Криму. Я можу це робити більш жорстко і ефективно, ніж сьогодні", - сказала вона
.

Нагадаємо, дострокові президентські вибори в Україні призначені на 25 травня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини