RU

Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі

11.10.2011, 13:05
Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі - Фото
14efc234a32ae7452dc9c2a53e2596e9.jpg

Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі

Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра Юлію Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років. Такий вирок зачитав суддя Родіон Кірєєв.

Тимошенко залишиться в СІЗО до вступу вироку в законну силу. Термін їй буде нараховуватися з 5 серпня 2011 року. Крім того, суд постановив стягнути з Тимошенко 1,5 млрд.грн. збитків на користь НАК Нафтогаз України. Ще в 2,5 тис.грн. суд оцінив судові витрати.

Стаття 365 Кримінального кодексу України "Перевищення влади або службових повноважень" у виконанні частини 3 "що спричинило тяжкі наслідки", яка і інкримінувалася Тимошенко, передбачає позбавлення волі на термін від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

"В січні 2009 року Тимошенко, обіймаючи посаду прем'єр-міністра України, будучи посадовою особою, всупереч вимогам ст. 19 Конституції України, використала надані їй владою службові повноваження в злочинних цілях і, діючи умисно, вчинила дії, які явно виходили за межі наданих їй прав і повноважень, що призвело до тяжких наслідків", - сказав Кірєєв.

У мотивувальній частині вироку суд зазначив, що Тимошенко завдала державі збиток в сумі 1,5 млрд.грн. Прокуратура вимагала для екс-прем'єра сім років позбавлення волі і виплати штрафу в розмірі, еквівалентному цьому збитку - півтора мільярди.

Раніше, на попередній стадії судового процесу, представники Генпрокуратури заявляли, що Тимошенко була особисто зацікавлена в підвищенні цін на російський газ - це нібито допомогло розрахуватися з боргами корпорації Єдині енергетичні системи України, якою вона керувала в 90-х. У свою чергу, екс-прем'єр називала цю справу особистою помстою президента Віктора Януковича.

З аналогічною заявою Тимошенко виступила і сьогодні. Звернувшись до засобів масової інформації, яким, незважаючи на "Беркут" і тісний зал, все-таки вдалося прорватися в суд, вона заявила, що сьогоднішній вирок - це вирок не судді Кірєєва, а президента Януковича. "Яким би не був вирок, моя боротьба продовжиться. Я буду точно так само боротися за Україну, за її європейське майбутнє, за свободу і справедливість. Цей вирок, написаний президентом Януковичем, нічого не змінить", - сказала вона.

Адвокат Тимошенко Юрій Сухов напередодні заявив в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, що обвинувальний вирок, навіть найбільш лояльний, буде оскаржено в апеляційних інстанціях, а якщо правди не вдасться добитися і там, то в Європейському суді з прав людини.

У народних депутатів від опозиції плани з порятунку Тимошенко інші: на минулому тижні вони вже спробували у Верховній Раді декриміналізувати статтю 365 Кримінального кодексу України, за якою і засудили екс-прем'єра, але марно. Один з варіантів подальшого розвитку подій - подальша декриміналізація і, можливо, запізніле звільнення Тимошенко з-під варти.

Екс-прем'єр була заарештована 5 серпня 2011 року і більше двох місяців перед вироком провела в стінах Лук'янівського СІЗО.

Юлію Тимошенко: біографія, новини>>>

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини