RU

Тимошенко: Політичний притулок для Данилишина відкрив очі Європі

14.01.2011, 11:42

Надання Богдану Данилишину політичного притулку в Чехії означає, що Європа визнала наявність в Україні вибіркового застосування правосуддя для переслідування політичних опонентів влади. Про це заявила екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Як повідомляє персональний сайт лідера "Батьківщини", Ю.Тимошенко наголосила: "Дякую всім громадським та державним діячам Європейського Союзу та Чехії, які допомогли захистити свободу і право на життя Богдана Данилишина, з розумінням поставилися до ситуації в Україні і ухвалили справедливе рішення".

Ю.Тимошенко звернула увагу на те, що "за сумним збігом обставин" повідомлення про надання Б.Данилишину притулку в Чехії надійшло в один день з інформацією про втрату Україною статусу вільної країни в щорічному рейтингу міжнародної організації "Freedom House". "Все це разом і є об'єктивною оцінкою європейською та світовою спільнотою результатів першого року діяльності Віктора Януковича", - вважає вона.

За її словами, В.Янукович знизив позиції України і в інших світових рейтингах: "Він забезпечив Україні останнє місце серед європейських країн в рейтингу економічних свобод (дослідження "Херітідж Фаундейшн" та "Уолл Стріт Джорнал"). Саме дії Януковича призвели до найбільшого занепаду демократії серед всіх держав Європи в рейтингу демократії країн світу журналу "Економіст". Слідством діяльності Януковича стало і стрімке падіння України на 42 строчки в рейтингу свободи слова, який складають "Репортери без кордонів".

Нагадаємо, вчора стало відомо, що колишній Міністр економіки Б.Данилишин отримав політичний притулок в Чеській Республіці. Відповідне рішення прийняло МВС Чехії. Досі Б.Данилишин знаходився у в'язниці попереднього затримання в Празі.

У серпні 2010 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу стосовно екс-міністра уряду Юлії Тимошенко Б.Данилишина. Його звинуватили в спричиненні державі збитків на декілька мільйонів гривень. За версією правоохоронців, збитку в 4,5 млн.грн. було завдано при узгодженні ГП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" застосування процедури закупівлі у одного учасника.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Богдан Данилишин: біографія та добірка новин>>>
"Справа Данилишина": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини