RU

Тимошенко, оприлюднивши позов до Євросуду, дала фору владі, - правозахисник

14.07.2011, 10:50

Харківські правозахисники не розуміють, навіщо Юлія Тимошенко оприлюднила текст заяви в Європейський суд по правах людини і дала українській владі зайвий час аргументувати свою правову позицію. Про це в коментарі ЛІГАБізнесІнформ заявив співголовуючий Харківської правозахисної групи Євген Захаров, коментуючи заяву екс-прем'єра про незаконність її переслідування.

Правозахисник пояснив, що процедура розгляду справ в Європейському суді передбачає проведення так званої комунікації - обміну питаннями і думками. Сторонам конфлікту на це дається певний чітко обмежений час.

Однак тепер, коли текст заяви оприлюднений на сайті Тимошенко, у влади буде набагато більше часу зорієнтуватися. "Уряд замість місяця, який дається на відповіді на питання, отримує, скажемо, півроку для того, щоб добре підготувати свою правову позицію проти позиції адвоката. Так діяти – публікувати скаргу - було просто безглуздо", - пояснив Захаров.

З його слів, є таке поняття, як адвокатська таємниця, а Тимошенко ускладнила роботу адвокату Аркадію Бущенку. "Це не прийнято, так не робить ніхто. Заяви до розгляду або хоча б до комунікації не друкують", - підсумував правозахисник.

Нагадаємо, екс-прем'єр Тимошенко звернулася до Європейського суду з прав людини зі скаргою з приводу незаконності її кримінального переслідування. Текст відповідної скарги англійською мовою зайняв 34 сторінки і оприлюднений на офіційному сайті політика.

Скарга Тимошенко направлена до Європейського суду з адреси Харківської правозахисної групи. На першій сторінці вказано: "Please, send correspondence to: P.O. Box 10397, Kharkov, 61002, Ukraine". Така ж поштова адреса у приймальні ХПГ: 61002, Харків-2, а/з 10397.

Євген Захаров: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>

Валерія КОНДРАТОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини