RU

Тимошенко не бачить можливості розпуску парламенту до 23 листопада

07.10.2008, 14:48

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко впевнена, що згідно з Конституцією, Президент України Віктор Ющенко не може розпустити парламент до 23 листопада. Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю. Тимошенко нагадала, що відповідно до Конституції, парламент не може бути розпущено, поки не пройде рік після дострокових виборів Верховної Ради.

"Починається відлік з того моменту, коли депутати достроково переобраного парламенту приймають присягу. З цього моменту закінчується рік 23 листопада, якщо я не помиляюся. Тобто йдеться про те, що до 23 листопада взагалі не можна розпускати парламент згідно з Конституцією, але, на жаль, Президент не завжди дотримується цього головного документа країни" - сказала Прем'єр.

Коментуючи на прохання журналістів інформацію заступника глави Секретаріату Президента Марини Ставнійчук про те, що Президент має право розпустити парламент і до 23 листопада, Ю. Тимошенко зазначила: "На жаль, "замовні" юристи дають замовні консультації. Ви знаєте, що і представники Партії регіонів, і представники нашої фракції, і представники профільних комітетів чітко заявили про те, що повинен пройти рік після дострокових виборів, як це передбачено Конституцією, і не має значення, що стало мотивом для дострокових виборів. Рік не можна розпускати парламент. Тому що, коли приймали Конституцію, чітко знали, що країну в хаос нескінченних дострокових виборів кидати не можна. І саме тому цей рік, хоч би рік, має бути витримано. Обов'язково", - пояснила Ю. Тимошенко.

Нагадаємо, народний депутат від БЮТ Андрій Портнов висловлював думку, що Президент України не має право розпускати парламент до 23 листопада. За словами депутата, парламент не можна розпускати протягом року після дострокових виборів. А, враховуючи той факт, що депутати знайшли свої повноваження після підписання присяги, цей термін закінчується 23 листопада, - вважає А. Портнов. У свою чергу, Перший віце-спікер Верховної Ради, народний депутат від Партії регіонів Олександр Лавринович вважає, що Президент вже має повне право приймати таке рішення, оскільки саме 30 вересня відбулися торішні парламентські вибори. Крім того, вже закінчився місячний строк від дня розвалу коаліції.

Досьє на Юлію Тимошенко >>>

Усе про Коаліціаду-2008>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини