RU

Тимошенко нагадали, хто розчарував українців у 2004 році

04.01.2011, 15:23

В Україні немає вагомих підстав для нового Майдану. Про це в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи заклик лідера БЮТ Юлії Тимошенко зібратися 22 січня на площі Незалежності.

"Немає підстав чекати повторення Майдану-2004. Такий Майдан за "помахом палички" не збирається. Його треба готувати як організаційно, так і психологічно. Але зараз у БЮТ немає ні грошей, ні можливостей зібрати такий Майдан", - підкреслив В.Фесенко.

"Опозиції зараз важливо створити ланцюгову психологічну реакцію, коли люди вийшли би на вулиці на підтримку когось або чогось. У 2004 році Майдан готували, насправді, декілька років. Зараз всього цього немає. И головна перепона на шляху до нового Майдану - настрій у суспільстві. За різними оцінками, більше третини українців не довіряють нікому - ні владі, ні опозиції. Біля половини так чи інакше підтримують діючу владу. Відповідно, на всю опозицію залишається десь чверть активних прихильників на Заході та у Центрі України. Але навіть у них залишилась рана від подій 2004 році, коли вибрані лідери розчарували. І серед тих, хто їх розчарував, була і Юлія Володимирівна", - нагадав політолог.

За його словами, зараз українці готові відстоювати свої економічні потреби, але не готові виходити на площу за політиків. Але кілька тисяч людей 22 січня, скоріш за все, лідер БЮТ збере. "Основна мета Тимошенко - нагадати про себе. Заявити, що вона існує, нікуди не йде и все ще може мобілізувати людей. Вона хоче показати, що може ще "розпалювати" людей", - сказав В.Фесенко.

"Їй треба продемонструвати Януковичу, що вона все ще активний політичний гравець. З іншого боку, Тимошенко треба показати Заходу, що в неї є підтримка в Україні", - відзначив політолог.

Нагадаємо, сьогодні Ю.Тимошенко закликала відсвяткувати День Соборності України на Майдані Незалежності 22 січня.

Володимир Фесенко: біографія і добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія і добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини