RU

Тимошенко має намір пересісти на "Ланос" і "китайця"

08.08.2008, 11:34

Кабінет Міністрів України має намір обмежити вартість службових автомобілів для державних службовців до 60 тисяч гривень. Зараз верхня межа таких витрат майже в 10 разів вища і становить 500 тисяч гривень.

За інформацією низки ЗМІ, ця сума дозволила міністрам та главі Секретаріату Президента купувати престижні "Мерседеси" Е-класу, "Ауді" А-6, "Тойоти", елітні варіанти "Фольксвагену". Водночас, суми у 60 тисяч гривень вистачить на китайські автомобілі, російські "Волги" або "Деу Ланос".

За деякими даними, нові правила ламають плани Секретаріату Президента. За словами одного із депутатів БЮТ, Віктор Балога якраз планував оновити службовий автопарк. Знизивши планку до рекордних 60 тисяч гривень, Кабмін має намір зрівняти у правах чиновників всіх рангів.

Як з'ясувалося, самих міністрів нові ліміти не лякають. Чиновники зізнаються, що й не мали наміру закуповувати для себе престижні машини, оскільки вони у них і так є. "Я задоволений станом свого автомобіля і змінювати його не збирався. Зараз у мене Volkswagen Phaeton, який мені виділили у 2005 році", - сказав Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Водночас, заступник Міністра економіки Валерій П'ятницький зауважив, що в Міністерстві економіки автомобілі куплено якщо не цього року, то "щонайбільше минулого-позаминулого". Тому він упевнений, що необхідність купувати машини у відомстві не виникне. "Зрештою, у міністрів, напевно, є власні автомобілі, і немає потреби щороку їх змінювати", - вважає чиновник. Сам В. П'ятницький їздить на державному Chevrolet.

Міністр із питань ЖКГ Олексій Кучеренко їздить на службовому Volkswagen. Він вважає ідею обмежити витрати на машини сумою у 60 тисяч "дуже радикальною".

Варто зазначити, що вперше цінові ліміти на купівлю автомобілів запровадив Перший віце-прем'єр Юрій Ехануров у 2001 році. Коли Кабмін у 2007 році очолила Юлія Тимошенко, межею витрат для високих чинів стала сума у 500 тисяч гривень.

300 тисяч на автомобілі дозволялося витрачати губернаторам. 250 тисяч - іншим посадовим особам Секретаріату Президента, Кабміну та апарату Верховної Ради.

Детальніша інформація про відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини