RU

Тимошенко готуватиме фахівців з євроінтеграції

10.11.2008, 10:00

Український уряд схвалив Державну програму з підготовки фахівців з європейської та євроатлантичної інтеграції. Експерти побоюються, щоб програма не перетворилася в чергове зобов’язання.

За три роки оволодіти європейськими законами і стандартами, вивчити іноземну мову повинні 113 тисяч українських чиновників. На їхню підготовку планують витратити 84 млн. гривень. Правда, у програмі чітко не прописано, чому саме їх будуть вчити, - зазначає менеджер європейської програми Фонду "Відродження" Дмитро Шульга, якого цитує "Deutsche Welle".

"Якщо ці люди повинні знати просто основи євроінтеграції, то це з сфери загальних знань. Інша справа, якби фахівці вивчали конкретно свою сферу, як вона працює в ЄС і як досягати цих стандартів в Україні. Але чи реально вивчити такий обсяг і чи треба таке масове вивчення, - це питання. У нас навіть тренерів немає, щоб підготувати стількох фахівців", - каже Д.Шульга.

Він побоюється, що чиновників євроінтеграції будуть вчити в українських вишах, і ця програма, як, зрештою, і інші подібні проекти, буде щораз непомітніша.

Експерт каже, що ефект був би великим, якби фахівців з євроінтеграції готували міжнародні тренери або представники громадських організацій.

Водночас Д.Шульга вважає, що навіть ознайомлені з євроінтеграцією державні службовці не наблизять Україну до Євросоюзу і НАТО. Все залежить від політичної волі сторін, - наголосив експерт.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини