RU

Тимошенко: Газову кризу спровокувала Україна, а не Росія

07.09.2011, 15:49
Тимошенко: Газову кризу спровокувала Україна, а не Росія - Фото
c9f431e866abd14f00822703a81f8899.jpg

Тимошенко: Газову кризу спровокувала Україна, а не Росія

Колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що газова криза 2009 року була спровокована переважно Україною, а не Російською Федерацією. Про це вона сказала у своїх свідченнях на засіданні в Печерському суді Києва.

Тимошенко зазначила, що газова криза мала декілька причин. Перша, яку вона назвала - це повне монопольне становище Росії в забезпеченні України газом, що, відповідно, давало їй право диктувати свої умови, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Друга причина - це те, що були зірвані переговори 31 грудня 2008 року. Про це прямо дав свідчення Дубина в цьому залі, коли для того, щоб зберегти Росукренерго (РУЕ), Ющенко йому зателефонував і сказав - повертайся. Є чітка заява керівництва Росії, в якій говориться, що Ющенко зірвав переговорний процес", - сказала вона.

Зі слів Тимошенко, в той час, коли була досягнута домовленість щодо підписання угод по ціні $235, що повністю влаштовувало Україну, РУЕ офіційно запропонувало Росії ціну в $285 тільки для того, щоб зірвати переговори.

"Це свідчить про те, що газова криза прямо виникла внаслідок корупції і внаслідок того, що зберігали РУЕ будь-якою ціною. Говорити про те, що ця криза була зроблена Росією, на жаль, не доводиться, я на цьому акцентую. Україна своєю корупцією повністю зруйнувала газовий ринок для себе особисто і для Європейського Союзу", - наголосила вона.

Тимошенко уточнила, що має на увазі не Україну як держава. "Це ті окремі посадові особи, які, починаючи з 2004 року, Кучма, Янукович, Ющенко, Єхануров, Бойко, Льовочкін, Хорошковський, які в цьому бізнесі по самі вуха. Це вони все зробили для України, а я спробувала видалити посередника", - сказала вона.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини