RU

Тимчасові слідчі комісії Ради: запрацювали тільки 3 з 34

29.08.2013, 13:05
Тимчасові слідчі комісії Ради: запрацювали тільки 3 з 34 - Фото
e756488ae2b02dc2bb33032a61de6012.jpg
За час роботи Верховної Ради України VII скликання було ініційовано створення 34-х тимчасових слідчих комісій. Тільки три з них легітимізовано парламентом. Про це йдеться у звіті громадянської мережі Опора, складеному за результатами довгострокового моніторингу роботи парламенту (з 2012 року).

Найбільш ініціативними з формування ТСК були опозиційні фракції
. Батьківщина ініціювала створення 16-ти комісій, УДАР - трьох; Свобода - восьми. Депутати від Партії регіонів ініціювали створення чотирьох ТСК. Компартія ніякого інтересу до такого органу не проявляє. Позафракційні депутати пропонували створити ТСК тричі.

Найпопулярнішими приводами для роботи ТСК стали порушення Конституції та інших законів України (12 проектів постанов) і питання доцільності витрачання державних коштів та прийняття рішень (8 проектів). Решта ТСК стосувалися проведення розслідувань у відношенні представників опозиції; корупційних дій з боку органів влади; розслідування та перевірки діяльності правоохоронних органів і органів місцевого самоврядування; політичних репресій; розслідування справ за участю чиновників.

Щоб ТСК почала працювати, достатньо підтримки третини конституційного складу Ради, тобто 150 депутатів. Навіть перебуваючи в меншості, депутати можуть виконувати контролюючі функції. Однак, незважаючи на те, що рішення про створення комісії приймає парламент, поява цього питання в порядку денному залежить від регламентного комітету.

У зв'язку з цим 16 проектів постанов про створення тимчасових слідчих комісій (більшість - ініціатива опозиції) були зупинені на рівні голосування регламентного комітету. Ще чотири передано на заміну автору. Одну постанову відкликано. 10 проектів зараз знаходяться на ознайомленні у депутатів.

У підсумку працюють тільки три з ініційованих 34-х тимчасових слідчих комісій.

ТСК з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 року створено 21 березня 2013 року. За цей час було проведено сім засідань. Більшість засідань комісії було зірвано через відсутність депутатів від Партії регіонів, без яких неможливий кворум. Як результат, ТСК не змогла провести ефективне розслідування і передати Верховній Раді звіт у зазначений термін - два місяці. 5 червня спікер парламенту оголосив про припинення діяльності комісії.

ТСК з питань розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня 2013 року в Києві і розслідування інших фактів тиску на ЗМІ, перешкоджання законній професійній діяльності журналістів була створена 23 травня. Термін діяльності - шість місяців з дня прийняття даної постанови. За цей час було проведено п'ять засідань комісії. 20 червня 2013 року комісія прийняла і оприлюднила попередній звіт.

ТСК з питань розслідування фактів порушення законодавства при здійсненні держзакупівель, неефективного використання держкоштів і зловживань службовим становищем з боку посадових осіб МОЗ, інших держпідприємств, установ і організацій у сфері охорони здоров'я та фармацевтичної галузі створено 15 травня. Термін діяльності - шість місяців. За цей час було проведено всього чотири засідання, звіту немає.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини