RU

Тейшейра: ЄС уважно стежить за політичними справами в Україні

22.03.2012, 08:24
Тейшейра: ЄС уважно стежить за політичними справами в Україні - Фото
Глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра

Делегація Європейського союзу в Україну уважно стежить за основними судовими справами, які можна віднести до політично вмотивованих, в тому числі за кримінальними справами, порушеними проти голови Харківської обласної організації партії Батьківщина Арсена Авакова.

Про це йдеться в звіті голови представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, наданому на запити лідерів парламентських фракцій Європарламенту.

"Більшість місцевих незалежних експертів вважають, що звинувачення, висунуті проти голови Харківської облорганізації партії Батьківщина, є політично мотивованими, оскільки Аваков є відомим і впливовим політичним діячем, має контроль над рядом місцевих ЗМІ і очолює опозиційний рух в Харківській області", - зазначив Тейшейра, якого цитує прес-служба партії Батьківщина.

Він підкреслив, що в листі Комітету опору диктатурі в ОБСЄ від 17 лютого цього року говориться, що "сьогодні ряд опозиційних політичних діячів вимушено перебувають у вигнанні за кордоном, продовжується переслідування екс-губернатора Харківської області Арсена Авакова".

Тейшейра запевнив євродепутатів, що делегація ЄС здійснює постійний моніторинг за вищевказаними справах і знаходиться в постійному контакті з незалежними експертами з правових питань - як внутрішнім, так і міжнародним - для точного правового аналізу судових розглядів.

Звернення на адресу Тейшейри, в якому висловлюється стурбованість політично мотивованим переслідуванням Авакова, направили 13 депутатів Європарламенту, серед яких представники Європейської народної партії, фракцій Зелених, ЕРР (Християнські демократи) і ALDE (ліберали), керівники комітетів, комісій Європарламенту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини