RU

Технічні партії продають місця у виборчкомах за мільйони

06.10.2012, 15:29
Технічні партії продають місця у виборчкомах за мільйони - Фото
4543f321d7edd52aae4aa829a913eb03.jpg

Технічні партії, яким пощастило при жеребкуванні в ЦВК України по формуванню окружних виборчих комісій, продають свої квоти в окружкомах по всій країні.

На жаргоні тих, хто купує-продає, квотні місця від однієї партії до ОВК називаються "гілка". Але продається тільки квота і тимчасово - печатка. Люди, чиї документи, були подані при реєстрації і жеребкуванні, потім змінюються на довірених і перевірених, пише ZN.UA.

У парламентських виборах-2012 беруть участь представники 87 партій, при цьому за списками - тільки 22. За оцінками видання, ознаки технічних мають не менше 40 партій, ще п'ять можна назвати індивідуально-технічними - вони "ведуть" кілька, а то й одного більш-менш відомого кандидата-мажоритарника або є чисто регіональними (в географічному сенсі) проектами.

Подібні проекти нарівні з парламентськими партіями отримали квоту на присутність у всіх 225 окружкомах. За квотним принципом їм дісталися і по 12-13 посад голів комісій, їх заступників та секретарів.

Зокрема, Християнсько-демократична партія України (створена 20 років тому одіозним регіоналом Віталієм Журавським): списку немає, три мажоритарника - 218 членів ОВК.

Всеукраїнське політичне об'єднання Єдина родина (партія Олександра Ржавського) виставила єдиного кандидата - підприємця з Євпаторії - і забезпечила собі "гілку" в 212 членів окружкомів.

Партія Молодь до влади: один мажоритарник - лідер партії - забезпечив 223 члена ОВК.

Список партії Зелена планета представлений великою кількістю бюджетників на чолі з головою Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергієм Орєховим. Там же присутній його перший заступник Соколова та ще півтора десятка співробітників і керівників з центрального апарату та регіональних управлінь Держспоживінспекціі, яка підпорядкована Міністерству економіки та торгівлі. Зелена планета виграла жеребкування та має свою "гілку" в 225 членів ОВК.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини