RU

Тарасюк просить Європу та ООН стати на бік Грузії

11.08.2008, 11:21

Події у Грузії є наслідком спланованої провокації бойовиків Північної Осетії, що відбулася не без підтримки Росії. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, лідер Народного Руху України Борис Тарасюк. Він закликав парламенти європейських країн та РБО ООН висловити свою солідарність із Грузією, "яка захищає не лише свій суверенітет, але мир та спокій в регіоні".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Комітету, Б. Тарасюк відзначив, що Росія звинувачуватиме в агресії Грузію, з метою дискредитації її у процесі переговорів щодо вступу до НАТО, і виступатиме за визнання незалежності Осетії. "Проте, не хотілося, щоб деякі країни піддалися на таку провокацію Росії", - наголосив політик.

Він нагадав, що позиція нашої держави полягає у необхідності забезпечення територіальної цілісності та суверенітету Грузії, і що Україна готова у рамках міжнародних дипломатичних зусиль зробити свій внесок в мирне врегулювання ситуації в регіоні.

Водночас, Б. Тарасюк висловив стурбованість тим, що українці є свідками того, як поступово Росія стає безпосереднім учасником цього конфлікту. "З нормативно-правової точки зору такі дії Російської Федерації мають розцінюватися, як застосування агресії, тобто застосування озброєної сили однією державою проти суверенітету, територіальної цілісності або політичної незалежності іншої держави або народу. І бомбардування порту у Поті, аеродрому у Копінарі, військових баз у містах Сенакі та Хоне є ілюстрацією цього факту", - уточнив рухівець.

Нардеп не виключає того, що спалах агресії у Південній Осетії, за таким самим сценарієм, може бути спровоковано і в інших точках постійних конфліктів. Він нагадав про те, що підвищена конфліктність у зонах "заморожених" конфліктів – в Абхазії, у Придністров'ї - є "наслідком так званих миротворчих операцій Росії після розпаду Союзу".

Разом з тим, Б. Тарасюк сказав, що "Грузія була, є і буде стратегічним партнером України". "Сьогодні ми зі смутком та тривогою пильно стежимо за розвитком подій в цій державі. Особливе занепокоєння викликає той факт, що ескалація військових дій в зоні конфлікту призводить до втрат серед мирного населення і появи біженців. І я хочу закликати парламенти європейських країн та РБО ООН висловити свою солідарність із Грузією, яка захищає не лише свій суверенітет, але мир і спокій у регіоні", - підсумував парламентар.

Досьє на Бориса Тарасюка >>>

Детальніше про грузино-осетинський конфлікт >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини